Κεντρική σελίδα » Ανακοινώσεις και Εκδηλώσεις » Εκδηλώσεις, Ημερίδες, Συνέδρια » Εκδηλώσεις » Προβολή εκδήλωσης

Προβολή εκδήλωσης

15.11.2012

Εορτασμός της Ευρωπαίκής Ημέρας Ακαδημαϊκής Κληρονομιάς

Εκπαιδευτικό πρόγραμμα για οικογένειες (για παιδιά 5-8 ετών), Κυριακή 18 Νοεμβρίου 2012 και ώρα 12:00

Το Μουσείο Ιστορίας του Πανεπιστημίου Αθηνών συμμετέχει στις εκδηλώσεις για τον εορτασμό της Ευρωπαϊκής Ημέρας Ακαδημαϊκής Κληρονομιάς (Κυριακή 18 Νοεμβρίου) που διοργανώνει το δίκτυο συνεργασίας ευρωπαϊκών πανεπιστημίων UNIVERSEUM με γενική θεματική «Εναλλακτική Προσέγγιση των Μουσειακών Αντικειμένων», εγκαινιάζοντας το εκπαιδευτικό πρόγραμμα «Άψυχα αντικείμενα έχετε λοιπόν ψυχή;» για οικογένειες και παιδιά ηλικίας 5-8 ετών. Την ίδια ημέρα το Μουσείο θα είναι ανοικτό από τις 11 έως τις 16.00.

Το Δελτίο Τύπου

Η Αφίσα