Κεντρική σελίδα » Ανακοινώσεις και Εκδηλώσεις » Εκδηλώσεις, Ημερίδες, Συνέδρια » Εκδηλώσεις » Προβολή εκδήλωσης

Προβολή εκδήλωσης

01.05.2013

Εκδήλωση με θέμα: «Τα Πανεπιστήμια του Ευρωπαϊκού Νότου απέναντι στα αδιέξοδα των νέων: ανεργία, μετανάστευση, εξαθλίωση»

27/5/2013 και ώρα 19.00, στο Αμφιθέατρο «Α. Αργυριάδης (Πανεπιστημίου 30)

Το Εθνικό και Καποδιστριακό Πανεπιστήμιο Αθηνών στο πλαίσιο της διεθνούς πρωτοβουλίας που αναλαμβάνει από κοινού με το Πανεπιστήμιο Complutense της Μαδρίτης, το Πανεπιστήμιο της Λισαβόνας και το Πανεπιστήμιο Κύπρου, με στόχο την ενεργοποίηση των ανθρώπων του πνεύματος και ειδικά των χωρών του Ευρωπαϊκού Νότου, που πλήττονται ιδιαίτερα από την οικονομική κρίση, σας προσκαλεί σε ανοικτή εκδήλωση με θέμα:

Η εκδήλωση θα πραγματοποιηθεί τη Δευτέρα 27 Μαΐου και ώρα 19.00, στο Αμφιθέατρο «Α. Αργυριάδης» (Πανεπιστημίου 30).

Η πρόσκληση της εκδήλωσης