Κεντρική σελίδα » Ανακοινώσεις και Εκδηλώσεις » Εκδηλώσεις, Ημερίδες, Συνέδρια » Εκδηλώσεις » Προβολή εκδήλωσης

Προβολή εκδήλωσης

12.05.2011

Eκδήλωση για την προβολή της Σχολής Θετικών Επιστημών

Τρίτη 17 Μαϊου στις 10.30 π.μ. στο αμφιθέατρο ''Αριστοτέλης'' του Φυσικού Τμήματος

Ο Σύλλογος  Διδασκόντων Θετικών Επιστημών του ΕΚΠΑ διοργανώνει εκδήλωση  για την προβολή του έργου της Σχολής Θετικών Επιστημών.

Η εκδήλωση αυτή θεωρούμε ότι έχει μεγάλη σημασία  γιατί  σε μια δύσκολη για το δημόσιο Πανεπιστήμιο περίοδο θα προσπαθήσουμε να δείξουμε προς τα έξω (μέσω καλεσμένων, δημοσιογράφων ΜΜΕ κλπ) ότι η Σχολή μας  εργάζεται εντατικά  προσπαθώντας να παράγει ποιοτικό ερευνητικό έργο και να διαμορφώσει μια νέα καταρτισμένη γενιά επιστημόνων την οποία  η Ελληνική Κοινωνία και Πολιτεία πρέπει να στηρίξει και αξιοποιήσει. Πιστεύουμε ότι  οι προτάσεις και ιδέες που θα διατυπωθούν θα βοηθήσουν τόσο τον Σύλλογο όσο και την Κοσμητεία και τα Προεδρεία των Τμημάτων στον καλύτερο προσανατολισμό των ενεργειών τους.

Πρόγραμμα και αφίσα εκδήλωσης