Κεντρική σελίδα » Ανακοινώσεις και Εκδηλώσεις » Εκδηλώσεις, Ημερίδες, Συνέδρια » Εκδηλώσεις » Προβολή εκδήλωσης

Προβολή εκδήλωσης

04.05.2011

Εκδηλώσεις για το Διεθνές Έτος Χημείας 2011

1η Εκδήλωση: 13 Μαϊου 2011

2η Εκδήλωση: 24 Μαϊου 2011

Το Τμήμα Χημείας του Πανεπιστημίου Αθηνών διοργανώνει σειρά εκδηλώσεων με αφορμή την ανακήρυξη του 2011 ως Διεθνούς Έτους Χημείας από τον Οργανισμό Ηνωμένων Εθνών.

Την Τρίτη 24 Μαΐου 2011 στις 7:00 μ.μ. στην Αίθουσα Τελετών του Πανεπιστημίου στο κέντρο της Αθήνας (Πανεπιστημίου 30) θα πραγματοποιηθεί πανηγυρική εκδήλωση για το Διεθνές Έτος Χημείας.
Κεντρικός ομιλητής θα είναι ο ομότιμος καθηγητής του Αριστοτέλειου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης κ. Αν. Βάρβογλης ο οποίος θα αναπτύξει το θέμα "Χημεία και Τέχνη". Θα προηγηθεί σύντομος χαιρετισμός από τις πρυτανικές αρχές και τον πρόεδρο της επιτροπής εκδηλώσεων.

Καλείσθε να παρευρεθείτε.

Πρόγραμμα 1ης εκδήλωσης