Κεντρική σελίδα » Ανακοινώσεις και Εκδηλώσεις » Εκδηλώσεις, Ημερίδες, Συνέδρια » Εκδηλώσεις » Προβολή εκδήλωσης

Προβολή εκδήλωσης

01.12.2017

Διάλεξη της καθ. Arjuna Tuzzi με θέμα “Authorship Attribution and Text Clustering: What is Elena Ferrante?

ΤΜΗΜΑ ΙΤΑΛΙΚΗΣ ΓΛΩΣΣΑΣ ΚΑΙ ΦΙΛΟΛΟΓΙΑΣ

Διάλεξη της Καθηγήτριας κ.  Arjuna Tuzzi

Το Τμήμα Ιταλικής Γλώσσας και Φιλολογίας σας προσκαλεί την  Παρασκευή 8 Δεκεμβρίου 2017 στη διάλεξη της Καθηγήτριας του Πανεπιστημίου της Πάντοβα (Ιταλίας) και Προέδρου της Διεθνούς Εταιρείας Ποσοτικής Γλωσσολογίας (International Quantitative Linguistics Association – IQLA) κ. Arjuna Tuzzi.

Η διάλεξη θα πραγματοποιηθεί στη Φιλοσοφική Σχολή του ΕΚΠΑ και ώρα 12, στην αίθουσα 812 (8ος όροφος) με θέμα:

Authorship Attribution and Text Clustering: What is Elena Ferrante?

Η παρουσία σας θα μας τιμήσει ιδιαίτερα.