Κεντρική σελίδα » Ανακοινώσεις και Εκδηλώσεις » Εκδηλώσεις, Ημερίδες, Συνέδρια » Εκδηλώσεις » Προβολή εκδήλωσης

Προβολή εκδήλωσης

21.05.2013

Διάλεξη με θέμα: «Μουσείο και προοπτική στον 21ο αιώνα. Η περίπτωση του Μουσείου της Ιστορίας της Ευρώπης»

28/5/2013 και ώρα 19.30 στο Κεντρικό Πανεπιστήμιο (Πανεπιστημίου 30) Αμφιθέατρο Ιω. Δρακόπουλος

Το Κέντρο Μουσειακών Ερευνών του Πανεπιστημίου Αθηνών σας προσκαλεί, στο πλαίσιο του Θ΄ Κύκλου Ομιλιών, στη διάλεξη με θέμα:

Ομιλήτρια θα είναι η κα Μαίρη Μιχαηλίδου

(Επιτ. Γεν. Δ/ντρια Υπουργ. Πολιτισμού, Μέλος Ακαδημ. Επιτροπής Μουσείου Ιστορίας της Ευρώπης)

Η ομιλία θα πραγματοποιηθεί την Τρίτη 28 Μαΐου 2013 και ώρα 19.30 στο Κεντρικό Πανεπιστήμιο (Πανεπιστημίου 30) Αμφιθέατρο Ιω. Δρακόπουλος.

Είσοδος ελεύθερη

Η πρόσκληση