Κεντρική σελίδα » Ανακοινώσεις και Εκδηλώσεις » Εκδηλώσεις, Ημερίδες, Συνέδρια » Εκδηλώσεις » Προβολή εκδήλωσης

Προβολή εκδήλωσης

22.05.2017

Διάλεξη κ. Wilhelm Guggenberger, Καθηγητή Συστηματικής Θεολογίας στο Πανεπιστήμιο του Innsbruck

Παρασκευή 26 Μαΐου 2017, ώρα 11.00-13.00

Στο πλαίσιο του προγράμματος ERASMUS+ και της συνεργασίας του Τμήματος Κοινωνικής Θεολογίας με τη Θεολογική Σχολή του Πανεπιστημίου του Innsbruck της Αυστρίας (Υπεύθυνη: Αναπλ. Καθηγ. κ. Κίρκη Κεφαλέα), σας προσκαλούμε στη διάλεξη του Καθηγητή της Συστηματικής Θεολογίας κ. Wilhelm Guggenberger με θέμα:

"Επιθυμία και Αντιπαλότητα στη μοντέρνα Οικονομία υπό το πρίσμα της θεωρίας της Μίμησης"

την Παρασκευή 26 Μαΐου 2017, ώρα 11.00-13.00, στην Αίθουσα Οπτικοακουστικών Μέσων της Θεολογικής Σχολής Αθηνών.

Η διάλεξη θα πραγματοποιηθεί στην αγγλική γλώσσα.

- Προσφωνεί ο Πρόεδρος του Τμήματος Κοινωνικής Θεολογίας Καθηγητής Σωτήριος Δεσπότης.

- Προλογίζει η Αναπληρώτρια Πρόεδρος του Τμήματος Κοινωνικής Θεολογίας Αναπληρώτρια Καθηγήτρια Κίρκη Κεφαλέα.

Θα χορηγηθούν βεβαιώσεις παρακολούθησης.

Κίρκη Κεφαλέα, Αναπλ. Καθηγήτρια
Τηλ-Fax: 210-7275817