Κεντρική σελίδα » Ανακοινώσεις και Εκδηλώσεις » Εκδηλώσεις, Ημερίδες, Συνέδρια » Εκδηλώσεις » Προβολή εκδήλωσης

Προβολή εκδήλωσης

20.12.2016

Διάλεξη "Η Εκκλησιολογία της Ορθοδόξου Εκκλησίας σύμφωνα με τις αποφάσεις της Αγίας και Μεγάλης Συνόδου"

Σεμιναριακή διάλεξη του Oμότιμου Καθηγητή Εκκλησιαστικής Ιστορίας, κ. Βλ. Φειδά - 22/12/2016, ώρα 12:15, αίθουσα Οπτικοακουστικών της Θεολογικής Σχολής Αθηνών

Την Πέμπτη, 22 Δεκεμβρίου, ώρα 12:15 μμ. στην αίθουσα Οπτικοακουστικών της Θεολογικής Σχολής Αθηνών (Πανεπιστημιόπολη, Άνω Ιλίσια, θα λάβει χώρα διάλεξη του Ομοτίμου Καθηγητού της Εκκλησιαστικής Ιστορίας, κ. Βλασίου Φειδά, με θέμα: «Η Εκκλησιολογία της Ορθοδόξου Εκκλησίας σύμφωνα με τις αποφάσεις της Αγίας και Μεγάλης Συνόδου». Μετά την διάλεξη θα ακολουθήσει συζήτηση.

(Θα χορηγηθεί βεβαίωση παρακολούθησης).

Η παρουσία Σας, θα αποτελέσει ιδιαίτερη τιμή και χαρά.

Από την Κοσμητεία
της Θεολογικής Σχολής ΕΚΠΑ