Κεντρική σελίδα » Ανακοινώσεις και Εκδηλώσεις » Εκδηλώσεις, Ημερίδες, Συνέδρια » Εκδηλώσεις » Προβολή εκδήλωσης

Προβολή εκδήλωσης

08.02.2015

Διαλέξεις Σώματος Ομοτίμων Καθηγητών ΕΚΠΑ ― 9 και 11/2/2015

Δευτέρα 9 και Τετάρτη 11 Φεβρουαρίου, ώρα 19.00-21.00

Την Δευτέρα 9 Φεβρουαρίου και ώρα 19.00-21.00, στο κεντρικό κτήριο του Πανεπιστημίου, στο Αμφιθέατρο Ιωάννης Δρακόπουλος (είσοδος είτε από την κεντρική πύλη, Πανεπιστημίου 30, είτε από Ρήγα Φερραίου), στο πλαίσιο του Πανεπιστημίου Πολιτών, θα μιλήσει η Καθηγήτρια κ. Καλλιόπη Δ. Σπινέλλη-Νομικού με θέμα: «Η πρόληψη της εγκληματικότητας. Φραγμός ή προστασία των ατομικών δικαιωμάτων;».

Την Τετάρτη 11 Φεβρουαρίου και ώρα 19.00-21.00, στο κεντρικό κτήριο του Πανεπιστημίου, στο Αμφιθέατρο Ιωάννης Δρακόπουλος, στο πλαίσιο του Πανεπιστημίου Πολιτών, θα μιλήσουν οι Καθηγητές κ. Μαρίνος Βεσλεμές, με θέμα:  «Ο καρκίνος του πνεύμονος. Ένα υγειονομικό και κοινωνικό πρόβλημα της εποχής μας» και κ. Παναγιώτης Κ. Μπεχράκης με θέμα: «Το κάπνισμα ως αιτιολογικός παράγων του καρκίνου του πνεύμονος και της Χρόνιας Αποφρακτικής».

Η είσοδος για όλες τις εκδηλώσεις είναι ελεύθερη για το γενικό κοινό.