Κεντρική σελίδα » Ανακοινώσεις και Εκδηλώσεις » Εκδηλώσεις, Ημερίδες, Συνέδρια » Εκδηλώσεις » Προβολή εκδήλωσης

Προβολή εκδήλωσης

14.05.2013

Αναγόρευση του κ. Maurice Godelier σε επίτιμο διδάκτορα του Τμήματος Επικοινωνίας και ΜΜΕ του ΕΚΠΑ

22/5/2013 και ώρα 19.00, στη Μεγάλη Αίθουσα του ΕΚΠΑ

Την 22α Μαΐου 2013, ημέρα Τετάρτη και ώρα 19.00, στη Μεγάλη Αίθουσα  του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών, θα αναγορευθεί επίτιμος διδάκτορας του Τμήματος Επικοινωνίας και Μέσων Μαζικής Ενημέρωσης του Εθνικού και Καποδιστριακού   Πανεπιστημίου Αθηνών ο κύριος Maurice Godelier, καθηγητής Ανθρωπολογίας στη Σχολή École des Hautes Études en Science Sociales, Παρίσι, Γαλλία.

Σας προσκαλούμε να παραστείτε.

Ο Πρύτανης

Θεοδόσιος Ν. Πελεγρίνης

Χρονικό όριο προσέλευσης  18.45’                                                                                                        ΄Ατομα 2

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

Προσφώνηση από τον Αντιπρύτανη του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών, καθηγητή κύριο Αστέριο Αθ. Δουκουδάκη.

Παρουσίαση του έργου και της προσωπικότητας του τιμωμένου από τον καθηγητή του Τμήματος Επικοινωνίας και Μέσων Μαζικής Ενημέρωσης, κύριο Μιχαήλ Γ. Μεϊμάρη.

Αναγόρευση του τιμωμένου:

- Ανάγνωση των κειμένων του Ψηφίσματος του Τμήματος, της Αναγόρευσης και του Διδακτορικού Διπλώματος από τον Πρόεδρο του Τμήματος Επικοινωνίας και Μέσων Μαζικής Ενημέρωσης, καθηγητή κύριο Γεώργιο Iω. Πλειό.

- Περιένδυση του τιμωμένου με την τήβεννο του Τμήματος από τον Πρόεδρο του Τμήματος Επικοινωνίας και Μέσων Μαζικής Ενημέρωσης, καθηγητή κύριο Γεώργιο Ιω. Πλειό.

Ομιλία του τιμωμένου με θέμα: «The Otherness of Others, an anthropological view».