Κεντρική σελίδα » Ανακοινώσεις και Εκδηλώσεις » Εκδηλώσεις, Ημερίδες, Συνέδρια » Εκδηλώσεις » Προβολή εκδήλωσης

Προβολή εκδήλωσης

13.06.2012

Αναγόρευση καθηγητών ως Επιτίμων Διδακτόρων της Τμήματος Γεωλογίας και Γεωπεριβάλλοντος

Την 22η Ιουνίου 2012, ημέρα Παρασκευή και ώρα 18.00, στη Μεγάλη Αίθουσα του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών

Την 22η Ιουνίου 2012, ημέρα Παρασκευή και ώρα 18.00, στη Μεγάλη Αίθουσα  του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών, θα αναγορευθούν επίτιμοι διδάκτορες του Τμήματος Γεωλογίας και Γεωπεριβάλλοντος της Σχολής Θετικών Επιστημών ο κ. David Piper, καθηγητής στο Πανεπιστήμιο Dalhousie Halifax και Διευθυντής Ερευνών στο Γεωλογικό Ινστιτούτο Ατλαντικού, Ινστιτούτο Bedford  Ωκεανογραφίας, Halifax και η κυρία Γεωργία Πη, καθηγήτρια στο Πανεπιστήμιο Saint Mary’s, Halifax, Καναδά.

Σας προσκαλούμε να παραστείτε.

Χρονικό όριο προσέλευσης: 17.45΄                                                                                        ΄Ατομα 2

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

Προσφώνηση από τον Αντιπρύτανη του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών, καθηγητή κ. Θωμά  Σφηκόπουλο.

Παρουσίαση του έργου και της προσωπικότητας των τιμωμένων από τον καθηγητή του Τμήματος Γεωλογίας και Γεωπεριβάλλοντος, κύριο Γεώργιο Αναστασάκη.

Αναγόρευση των τιμωμένων:

- Ανάγνωση των κειμένων των Ψηφισμάτων του Τμήματος, των Αναγορεύσεων και των Διδακτορικών Διπλωμάτων από τον Πρόεδρο του Τμήματος,  καθηγητή κ. Μιχαήλ Σταματάκη.

- Περιένδυση των τιμωμένων με την τήβεννο της Σχολής από τον Κοσμήτορα της Σχολής Θετικών  Επιστημών, καθηγητή κ. Χαράλαμπο Παπαγεωργίου.

Ομιλίες των τιμωμένων.