Κεντρική σελίδα » Ανακοινώσεις και Εκδηλώσεις » Ανακοινώσεις » Σημαντικά Γεγονότα » Προβολή Σημαντικού Γεγονότος

Προβολή Σημαντικού Γεγονότος

09.01.2014

Εκλογές για την ανάδειξη νέας Επιτροπής Ερευνών

Δευτέρα 13 Ιανουαρίου 2014

Βάσει της από 7/1/2014 απόφασης της Συγκλήτου προκηρύσσονται εκλογές τη Δευτέρα 13 Ιανουαρίου 2014 για την ανάδειξη εκπροσώπων των Σχολών του ΕΚΠΑ προκειμένου να συγκροτηθεί η νέα Επιτροπή Ερευνών, σύμφωνα με την ισχύουσα νομοθεσία, με την ακόλουθη διαδικασία:

1. Ο ορισμός του εκπροσώπου θα γίνει με μυστική ψηφοφορία των μελών της Γενικής Συνέλευσης των Σχολών.

2. Οι υποψηφιότητες για κάθε Σχολή θα κατατεθούν στο Κεντρικό Πρωτόκολλο του Πανεπιστημίου (Πανεπιστημίου 30) έως την Πέμπτη 9 Ιανουαρίου και ώρα 14:00.

3. Η υπόλοιπη εκλογική διαδικασία κατά Σχολή θα οριστεί από τους Κοσμήτορες ή όπου δεν υπάρχουν από τον αρχαιότερο Πρόεδρο των Τμημάτων που συγκροτούν τη Σχολή ή από τον Πρόεδρο για τις μονοτμηματικές Σχολές.

4. Τα αποτελέσματα θα διαβιβαστούν στον Πρύτανη προκειμένου η Σύγκλητος να συγκροτήσει το νέο Όργανο διοίκησης του ΕΛΚΕ.

Απόφαση Συγκλήτου 7/1/2014 (αρχείο .pdf)