Κεντρική σελίδα » Ανακοινώσεις και Εκδηλώσεις » Ανακοινώσεις » Σημαντικά Γεγονότα » Προβολή Σημαντικού Γεγονότος

Προβολή Σημαντικού Γεγονότος

06.03.2014

Εκλογές για την ανάδειξη Κοσμήτορα της Σχολής Θετικών Επιστημών

Τρίτη 18 Μαρτίου 2014

Οι Καθηγητές Γεώργιος Κουμουλλής (Πρόεδρος), Νικόλαος Ανάγνου και Κωνσταντίνος Γαβρόγλου, που έχουν ορισθεί ως Μέλη της Τριμελούς Επιτροπής διεξαγωγής των εκλογών για την ανάδειξη Κοσμήτορα της Σχολής Θετικών Επιστημών, σύμφωνα με τις Πρυτανικές Πράξεις 207/2012-13 και 002/2013-14, γνωστοποιούν ότι, βάσει της απόφασης με αριθμό πρωτοκόλλου 328/17-01-2014 του Συμβουλίου του Ιδρύματος, επελέγησαν ως υποψήφιοι για τη θέση αυτή οι ακόλουθοι τρεις Καθηγητές της Σχολής:

Κωνσταντίνος Βαρώτσος

Αντώνιος Καλοκαιρινός

Μιχαήλ Σταματάκης

Επομένως, και σύμφωνα με τις προβλέψεις του νόμου, καλούνται οι Καθηγητές όλων των βαθμίδων και οι υπηρετούντες Λέκτορες της Σχολής Θετικών Επιστημών, σε άμεση και μυστική ψηφοφορία για την ανάδειξη του Κοσμήτορα της Σχολής την Τρίτη 18 Μαρτίου 2014.

Η ψηφοφορία θα διεξαχθεί από 10:00 έως 16:00

στην Αίθουσα 26-25, πτέρυγα Γ' του Τμήματος Μαθηματικών.

Για την εκλογή Κοσμήτορα απαιτείται πλειοψηφία των εκλεκτόρων. Εάν κανείς υποψήφιος δε συγκεντρώσει την προηγούμενη πλειοψηφία, η ψηφοφορία επαναλαμβάνεται μεταξύ των δύο πλειοψηφησάντων υποψηφίων την επόμενη ημέρα, τις ίδιες ώρες και στην ίδια Αίθουσα.