Κεντρική σελίδα » Ανακοινώσεις και Εκδηλώσεις » Ανακοινώσεις » Σημαντικά Γεγονότα » Προβολή Σημαντικού Γεγονότος

Προβολή Σημαντικού Γεγονότος

21.01.2016

Εθελοντικός καθαρισμός της Πανεπιστημιούπολης στις 7/2/2016

Οργανώνεται για την Κυριακή 7 Φεβρουαρίου 2016 στις 10:00

Οι Πρυτανικές Αρχές, παράλληλα με τις ενέργειες που πραγματοποιούνται κεντρικά, αλλά και σε συνεργασία με τους Κοσμήτορες και τους Προέδρους ως προς το ζήτημα της καθαριότητας όλων των χώρων του Πανεπιστημίου, καλούν όλα τα μέλη της πανεπιστημιακής κοινότητας στον πρώτο εθελοντικό καθαρισμό του περιβάλλοντος χώρου της Πανεπιστημιούπολης Ζωγράφου για το 2016.

Ενημερώνουμε ότι ήδη το εξειδικευμένο προσωπικό του Βοτανικού Κήπου «Ι. και Α. Διομήδους» έχει προβεί σε αναγκαίες τεχνικές εργασίες περιποίησης του πρασίνου του περιβάλλοντος χώρου της Πανεπιστημιούπολης.

Ο εθελοντικός καθαρισμός οργανώνεται για την Κυριακή 7 Φεβρουαρίου στις 10 π.μ. Σημείο συνάντησης θα είναι η είσοδος της Πανεπιστημιούπολης επί της οδού Ούλωφ Πάλμε.

Το περιβάλλον είναι υπέρτατο αγαθό και η προστασία του οφείλει να είναι και αντικείμενο προσωπικής δραστηριοποίησης όλων μας.

Θάνος Δημόπουλος
Πρύτανης ΕΚΠΑ