Κεντρική σελίδα » Ανακοινώσεις και Εκδηλώσεις » Ανακοινώσεις » Σημαντικά Γεγονότα » Προβολή Σημαντικού Γεγονότος

Προβολή Σημαντικού Γεγονότος

25.06.2015

Δωρεά βιβλίων της αυστραλιανής λογοτεχνίας στο Τμήμα Αγγλικής Γλώσσας και Φιλολογίας της Φιλοσοφικής Σχολής

Επίσκεψη στη Φιλοσοφική Σχολή πραγματοποίησε ο Πρέσβης της Αυστραλίας κ. Τζον Γκρίφιν. Κατά την επίσκεψη ο κ. Πρέσβης συναντήθηκε με την Κοσμήτορα της Φιλοσοφικής κ. Ελένη Καραμαλέγκου και καθηγητές του Τμήματος Αγγλικής Γλώσσας και Φιλολογίας. Σκοπός της συνάντησης ήταν η δωρεά 33 τίτλων αυστραλιανής λογοτεχνίας στο Σπουδαστήριο του Τμήματος που μετρά περίπου 4.100 εγγεγραμμένους φοιτητές και 30 καθηγητές. Η δωρεά των βιβλίων έγινε στον χώρο του Σπουδαστηρίου, όπου ο Πρέσβης της Αυστραλίας μίλησε στους παρευρισκόμενους.

Οι Πρυτανικές Αρχές εκφράζουν τις ευχαριστίες τους προς τον Πρέσβη και τον Λαό της Αυστραλίας για τη δωρεά και προσβλέπουν σε στενότερη συνεργασία με την Κυβέρνηση και τα Πανεπιστήμια της Αυστραλίας.