Κεντρική σελίδα » Ανακοινώσεις και Εκδηλώσεις » Ανακοινώσεις » Σημαντικά Γεγονότα » Προβολή Σημαντικού Γεγονότος

Προβολή Σημαντικού Γεγονότος

12.03.2014

Δελτίο Τύπου Κοσμητείας Φιλοσοφικής Σχολής

Σχετικά με την κατανάλωση ρεύματος

Η Κοσμητεία και η Εποπτεία της Φιλοσοφικής Σχολής με αφορμή πρόσφατα δημοσιεύματα στα ΜΜΕ ανακοινώνουν τα εξής:

α) Η λειτουργία της Φιλοσοφικής Σχολής είναι συνεχής και δεν διακόπτεται κατά τους θερινούς μήνες.

Ειδικά το καλοκαίρι του 2013 υπήρχε ιδιαίτερα έντονη δραστηριότητα λόγω της διοργάνωσης του Παγκόσμιου Συνεδρίου Φιλοσοφίας τον Αύγουστο, με περισσότερους από 3000 συνέδρους και πλήθος παράλληλων εκδηλώσεων. Πυρετώδεις εργασίες συντήρησης του κτηρίου και προετοιμασίας του Συνεδρίου ξεκίνησαν αμέσως μετά τη λήξη των εξετάσεων (5 Ιουλίου) και ενώ γινόταν η διόρθωση, κατάθεση και ηλεκτρονική καταχώριση της βαθμολογίας. Μετά το Συνέδριο ακολούθησαν οι εργασίες καθαρισμού και επαναφοράς του κτηρίου στην κανονική λειτουργία του.

β) Η παροχή της ΔΕΗ στον μετρητή της οποίας αναφέρονται τα δημοσιεύματα δεν ηλεκτροδοτεί μόνο τη Φιλοσοφική Σχολή.

Η παροχή αυτή ηλεκτροδοτεί:

• το κτήριο της Φιλοσοφικής Σχολής
  • το κτήριο του Τμήματος Βιολογίας
  • το κτήριο του Τμήματος Γεωλογίας
  • το κτήριο του Τμήματος Φαρμακευτικής
  • το κτήριο του Τμήματος Χημείας
  • το κτήριο του Τμήματος Μαθηματικών
  • το κτήριο του Τμήματος Φυσικής
  • το κτήριο Ενέργειας
  • το Εστιατόριο της Πανεπιστημιούπολης
  • την Κεντρική Βιβλιοθήκη της Σχολής Θετικών Επιστημών
  • το Αρχαιολογικό Πάρκο