Κεντρική σελίδα » Ανακοινώσεις και Εκδηλώσεις » Ανακοινώσεις » Σημαντικά Γεγονότα » Προβολή Σημαντικού Γεγονότος

Προβολή Σημαντικού Γεγονότος

29.05.2015

Ψήφισμα της Νομικής Σχολής για την απώλεια της Λέκτορα Φ. Δερμιτζάκη - 29/5/2015

Η Νομική Σχολή του Πανεπιστημίου Αθηνών με οδύνη πληροφορήθηκε το θάνατο της εκλεκτής και αγαπητής Συναδέλφου Φωτεινής Δερμιτζάκη, Λέκτορα του Πανεπιστημίου μας.

Η εκλιπούσα υπήρξε ένα από τα επίλεκτα μέλη του διδακτικού, ερευνητικού και επιστημονικού προσωπικού της Σχολής μας.

Η Νομική Σχολή αποφάσισε ως ελάχιστο δείγμα τιμής για την προσφορά της Φωτεινής Δερμιτζάκη προς το Πανεπιστήμιο τα ακόλουθα:

1. Να παρακολουθήσουν τη νεκρώσιμη ακολουθία που θα γίνει 30 Μαϊου 2015 και ώρα 10.30 π.μ. στο Νεκροταφείο Βύρωνα τα μέλη ΔΕΠ, το διοικητικό προσωπικό και οι φοιτητές της Νομικής Σχολής.
  2. Να αποχαιρετήσει την εκλιπούσα συνάδελφο ο Καθηγητής Κωνσταντίνος Παπαδημητρίου.
  3. Να εκφραστούν συλλυπητήρια στην οικογένεια.
  4. Να αναρτηθεί το παρόν ψήφισμα στην ιστοσελίδα της Νομικής Σχολής και να δημοσιευθεί στο νομικό τύπο.

Η Κοσμήτορας της Νομικής Σχολής

Διονυσία Καλλινίκου