Κεντρική σελίδα » Ανακοινώσεις και Εκδηλώσεις » Ανακοινώσεις » Σημαντικά Γεγονότα » Προβολή Σημαντικού Γεγονότος

Προβολή Σημαντικού Γεγονότος

11.11.2014

Αποτελέσματα Εκλογών στην Κοσμητεία της Φιλοσοφικής Σχολής

Πρακτικό Τριμελούς Επιτροπής για την Εκλογή Κοσμήτορα στη Φιλοσοφική Σχολή

Η Τριμελής Επιτροπή για την εκλογή Κοσμήτορα στη Φιλοσοφική Σχολή του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών προέβη στις εξής ενέργειες:

1. Στη δημιουργία τριών ψηφιακών κλειδιών κρυπτογράφησης και στην κρυπτογράφηση της κάλπης στο κτίριο της Πληροφορικής στην Πανεπιστημιούπολη.
  2. Στον ορισμό της διάρκειας ψηφοφορίας από 8:00 έως 16:00 την Τρίτη 11 Νοεμβρίου 2014.
  3. Στην ηλεκτρονική ενημέρωση του εκλεκτορικού σώματος για το χρόνο και τον τρόπο διενέργειας της εκλογής με παράλληλη ηλεκτρονική αποστολή εγχειριδίου οδηγιών.
  4. Στην παρακολούθηση της εκλογικής διαδικασίας κατά την ημέρα της εκλογής και την παροχή βοήθειας στο εκλεκτορικό σώμα.
  5. Μετά το πέρας της εκλογικής διαδικασίας στην αποκρυπτογράφηση της κάλπης με τη χρήση των προσωπικών κλειδιών των μελών της τριμελούς επιτροπής. Η αποκρυπτογράφηση ολοκληρώθηκε επιτυχώς στις 16:30 στο κτίριο της Πληροφορικής στην Πανεπιστημιούπολη.
  6. Μετά την επιτυχή αποκρυπτογράφηση, η Επιτροπή έλαβε ηλεκτρονικά τα αποτελέσματα της ψηφοφορίας τα οποία έχουν ως εξής:

Επί συνόλου: 289 εκλεκτόρων, ψήφισαν: 244

Λευκά: 40

Έγκυρα: 204

Η μοναδική υποψήφια καθηγήτρια ΕΛΕΝΗ ΚΑΡΑΜΑΛΕΓΚΟΥ έλαβε : 204

Αφού διαπίστωσε τα ανωτέρω, η τριμελής Επιτροπή αποφάσισε το πέρας της εκλογικής διαδικασίας.

Αθήνα 11 Νοεμβρίου 2014

Η Εφορευτική Επιτροπή