Κεντρική σελίδα » Ανακοινώσεις και Εκδηλώσεις » Ανακοινώσεις » Σημαντικά Γεγονότα » Προβολή Σημαντικού Γεγονότος

Προβολή Σημαντικού Γεγονότος

19.11.2014

Αποτελέσματα Εκλογών στην Κοσμητεία της Θεολογικής Σχολής

Πρακτικό Τριμελούς Επιτροπής για την Εκλογή Κοσμήτορα στη Θεολογική Σχολή

ΤΗΣ ΤΡΙΜΕΛΟΥΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ ΚΑΘΗΓΗΤΩΝ

ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΚΛΟΓΗ ΚΟΣΜΗΤΟΡΑ ΤΗΣ ΘΕΟΛΟΓΙΚΗΣ ΣΧΟΛΗΣ

ΤΟΥ ΕΘΝΙΚΟΥ ΚΑΙ ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑΚΟΥ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΑΘΗΝΩΝ

Συνεδρίαση της 19ης Νοεμβρίου 2014

Η Τριμελής Επιτροπή για την εκλογή Κοσμήτορα της Θεολογικής Σχολής του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών προέβη στις εξής ενέργειες:

1. Στον ορισμό της διάρκειας ψηφοφορίας από 8:00 έως 16:00 την Τετάρτη 19 Νοεμβρίου 2014.
  2. Στη δημιουργία τριών ψηφιακών κλειδιών κρυπτογράφησης και στην κρυπτογράφηση της ηλεκτρονικής κάλπης.
  3. Στην ηλεκτρονική ενημέρωση του εκλεκτορικού σώματος για το χρόνο και τον τρόπο διενέργειας της εκλογής με παράλληλη ηλεκτρονική αποστολή εγχειριδίου οδηγιών.
  4. Στην παρακολούθηση της εκλογικής διαδικασίας κατά την ημέρα της εκλογής και την παροχή βοήθειας στο εκλεκτορικό σώμα.
  5. Μετά το πέρας της εκλογικής διαδικασίας στην αποκρυπτογράφηση της κάλπης με τη χρήση των προσωπικών κλειδιών των μελών της τριμελούς επιτροπής. Η αποκρυπτογράφηση ολοκληρώθηκε επιτυχώς στις 16:30.
  6. Μετά την επιτυχή αποκρυπτογράφηση, η Επιτροπή έλαβε ηλεκτρονικά τα αποτελέσματα της ψηφοφορίας τα οποία έχουν ως εξής:

Επί συνόλου: 42 εκλεκτόρων, ψήφισαν: 39

Ο μοναδικός υποψήφιος Καθηγητής κ. Μάριος ΜΠΕΓΖΟΣ έλαβε 23 θετικές ψήφους

Λευκά: 16

Ως εκ τούτων, ο Καθηγητής κ. Μάριος ΜΠΕΓΖΟΣ έλαβε την απόλυτη πλειοψηφία των εκλεκτόρων.

Αφού διαπίστωσε τα ανωτέρω, η Τριμελής Επιτροπή αποφάσισε το πέρας της εκλογικής διαδικασίας.

Η Εφορευτική Επιτροπή

Βασίλειος Χριστιανός, Πρόεδρος

Καθηγητής της Νομικής Σχολής

Εμμανουήλ Περσελής                                                                Κωνσταντίνος Λιάκουρας