Κεντρική σελίδα » Ανακοινώσεις και Εκδηλώσεις » Ανακοινώσεις » Σημαντικά Γεγονότα » Προβολή Σημαντικού Γεγονότος

Προβολή Σημαντικού Γεγονότος

04.11.2014

Ανακοίνωση της Τριμελούς Επιτροπής σχετικά με την Εκλογή Κοσμήτορα για την Φιλοσοφική Σχολή

Για την ηλεκτρονική ψηφοφορία ανάδειξης Κοσμήτορα της Φιλοσοφικής Σχολής του ΕΚΠΑ

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

ΓΙΑ ΤΗΝ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗ ΨΗΦΟΦΟΡΙΑ ΑΝΑΔΕΙΞΗΣ ΚΟΣΜΗΤΟΡΑ ΤΗΣ ΦΙΛΟΣΟΦΙΚΗΣ ΣΧΟΛΗΣ ΤΟΥ ΕΘΝΙΚΟΥ ΚΑΙ ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑΚΟΥ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΑΘΗΝΩΝ

Η ηλεκτρονική ψηφοφορία θα γίνει την Τρίτη 11 Νοεμβρίου 2014 μεταξύ των ωρών 8:00 έως 16:00.

Δικαίωμα ψήφου έχουν όλα οι Καθηγητές και οι Λέκτορες, συμπεριλαμβανομένων και αυτών που βρίσκονται σε νόμιμη άδεια, χωρίς να χρειάζεται να προβούν σε διακοπή της αδείας τους.

Το αργότερο έως την Δευτέρα, 10 Νοεμβρίου 2014, ώρα 24:00, θα αποσταλεί μήνυμα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου σε όλους τους ψηφοφόρους στην ηλεκτρονική διεύθυνση του ιδρυματικού τους λογαριασμού στο ΕΚΠΑ, που θα περιλαμβάνει το σύνδεσμο της εκλογικής διαδικασίας και πλήρη ενημέρωση για τον τρόπο και τη διαδικασία ψηφοφορίας. Για το λόγο αυτό, οι ψηφοφόροι θα πρέπει να μεριμνήσουν ώστε να είναι ΕΝΕΡΓΟΣ ο ιδρυματικός τους λογαριασμός και να έχουν πρόσβαση στην ηλεκτρονική γραμματοθυρίδα τους. Οι ψηφοφόροι μπορούν να ελέγξουν την κατάσταση του λογαριασμού τους από το περιβάλλον https://webmail.noc.uoa.gr/ δίνοντας το όνομα χρήστη και τον κωδικό πρόσβασης που έχουν για να εισέλθουν.

Οι εκλογείς, όπως και η υποψήφια, έχουν την δυνατότητα, προκειμένου να ασκήσουν τα προβλεπόμενα από τη διαδικασία της ηλεκτρονικής αυτής ψηφοφορίας δικαιώματά τους, να επικοινωνούν με την Τριμελή Επιτροπή στις ηλεκτρονικές διευθύνσεις (ekoureli[at]law.uoa[dot]gr ή adiakou[at]law.uoa[dot]gr).

Προς διευκόλυνση των εκλογέων και της υποψήφιας, υπενθυμίζεται ότι τυχόν ενστάσεις περί την διεξαγωγή της εκλογής ή άλλα συναφή με την εκλογική διαδικασία αιτήματα, θα εξετάζονται από την Τριμελή Επιτροπή μόνο εάν υποβληθούν γραπτώς, δηλαδή με ηλεκτρονικό μήνυμα στην παραπάνω ηλεκτρονική διεύθυνση.

Η Τριμελής Επιτροπή

Διονυσία Καλλινίκου,