Κεντρική σελίδα » Ανακοινώσεις και Εκδηλώσεις » Ανακοινώσεις » Σημαντικά Γεγονότα » Προβολή Σημαντικού Γεγονότος

Προβολή Σημαντικού Γεγονότος

06.11.2014

Ανακοίνωση Σώματος Ομοτίμων Καθηγητών Ε.Κ.Π.Α. - 06/11/2014

Το Διοικητικό Συμβούλιο του Σώματος των Ομοτίμων Καθηγητών του Πανεπιστημίου Αθηνών εκφράζει την απόλυτη αλληλεγγύη και συμπαράστασή του προς τον Πρύτανη Κύριο Θεόδωρο Φορτσάκη και τη Σύγκλητο του Πανεπιστημίου Αθηνών για την επίτευξη της ομαλής λειτουργίας του Πανεπιστημίου.

Πιστεύουμε ότι οι αυθαίρετες και επιθετικές ενέργειες ξένες πρός τα Ακαδημαϊκά ήθη, δεν συνάδουν με το πνεύμα συνεργασίας, ομοψυχίας και προσήλωσης στην πρόοδο της μάθησης και της επιστήμης.

Το Σώμα των Ομοτίμων Καθηγητών προσφέρει και θα συνεχίσει να προσφέρει τις καλές του υπηρεσίες για την προαγωγή της εκπαίδευσης και της έρευνας στο ιστορικό Εθνικό και Καποδιστριακό Πανεπιστήμιο Αθηνών.

Ο Πρόεδρος                              Ο Αντιπρόεδρος                     Ο Γ. Γραμματέας
 Διονύσιος Φ. Κόκκινος                Διονύσιος Σπινέλλης               Παναγιώτης Α. Σίσκος