Κεντρική σελίδα » Ανακοινώσεις και Εκδηλώσεις » Ανακοινώσεις » Σημαντικά Γεγονότα » Προβολή Σημαντικού Γεγονότος

Προβολή Σημαντικού Γεγονότος

17.10.2016

Ανακοίνωση Γενικής Συνέλευσης και Κοσμητείας της Νομικής Σχολής

17/10/2016

Η Γενική Συνέλευση και η Κοσμητεία της Νομικής Σχολής επισημαίνουν στην Πολιτεία ότι η χρηματοδότηση της Σχολής δεν επαρκεί για την κάλυψη των βασικών λειτουργικών δαπανών της, τη συντήρηση των υποδομών και την εν γένει ακαδημαϊκή λειτουργία της.

Δηλώνουν επίσης, τη σταθερή βούλησή τους να προβούν στη στήριξη ενός ποιοτικού μεταπτυχιακού προγράμματος αντάξιου της παράδοσης της Νομικής Σχολής.

Επιβεβαιώνουν την αναγκαιότητα επιβολής τέλους συμμετοχής ως έσχατη λύση στο μεταπτυχιακό πρόγραμμα και αποφασίζουν την αύξηση των υποτροφιών με βάση τις δυνατότητες των επιτυχόντων φοιτητών.

Αποφασίζεται επίσης να εξεταστεί το ενδεχόμενο καταβολής του τέλους συμμετοχής σε περισσότερες δόσεις.

Αθήνα  17-10-2016

Η Κοσμήτορας της Νομικής Σχολής