Κεντρική σελίδα » Ανακοινώσεις και Εκδηλώσεις » Ανακοινώσεις » Σημαντικά Γεγονότα » Προβολή Σημαντικού Γεγονότος

Προβολή Σημαντικού Γεγονότος

16.03.2015

Ανακοίνωση από το Γραφείο Τύπου - 16/03/2015

Την Παρασκευή 13/3/2015 έγινε κατάληψη του Μεγάρου Θεωρητικών Επιστημών από ομάδα αγνώστων. Παρά τις επίμονες και συνεχείς ενέργειες προς πάσα κατεύθυνση των Κοσμητόρων της Νομικής Σχολής και της Σχολής Οικονομικών και Πολιτικών Επιστημών σε συνεργασία με τις Πρυτανικές Αρχές δεν κατέστη εφικτή μέχρι σήμερα η αποχώρηση των καταληψιών. Οι ενέργειες αυτές συνεχίζονται. Ήδη λαμβάνεται κάθε μέριμνα από τους Κοσμήτορες και τις Πρυτανικές Αρχές για τη συνέχιση και την ολοκλήρωση του διδακτικού έργου.

Σημειώνεται ότι για το θέμα υπάρχει και βρίσκεται σε εξέλιξη αυτεπάγγελτη παρέμβαση της Εισαγγελίας Πρωτοδικών Αθηνών.