Κεντρική σελίδα » Ανακοινώσεις και Εκδηλώσεις » Ανακοινώσεις » Κοινωνική Δράση » Προβολή Κοινωνικής Δράσης

Προβολή Κοινωνικής Δράσης

09.10.2016

Παιδιατρική και Παιδοχειρουργική Ημερίδα - Νοσοκομεία ΠΓΝ ΑΤΤΙΚΟΝ και ΓΝ ΑΜΦΙΣΣΑΣ

Σάββατο 15 Οκτωβρίου 2016, Πνευματικό Κέντρο Άμφισσας

Στα πλαίσια της επιστημονικής διασύνδεσης του ΠΓΝ ΑΤΤΙΚΟΝ με το ΓΝ Άμφισσας, διοργανώνουμε από κοινού επιστημονική Παιδιατρική & Παιδοχειρουργική Ημερίδα, Σάββατο 15 Οκτωβρίου 2016, Πνευματικό Κέντρο, στην Άμφισσα.

Η Ημερίδα συν-διοργανώνεται από τις Πανεπιστημιακές Κλινικές της Ιατρικής Σχολής του ΕΚΠΑ στο ΠΓΝ ΑΤΤΙΚΟΝ: Γ’ Παιδιατρική (Δ/ντρια: Καθηγήτρια Β. Παπαευαγγέλου), Παιδοχειρουργική (Δ/ντής: Καθηγητής Γ. Βάος) και Β΄ Αναισθησιολογίας (Δ/ντρια: Καθηγήτρια Γ. Κωστοπαναγιώτου).

Η Ημερίδα αυτή απευθύνεται σε ιατρικό και νοσηλευτικό προσωπικό, αλλά κυρίως σε γονείς και εκπαιδευτικούς. Αναφέρεται σε σύγχρονα θέματα σε σχέση με την υγεία του παιδιού (επισυνάπτεται η Πρόσκληση και το Επιστημονικό Πρόγραμμα της Ημερίδας).

Με εκτίμηση,

Η Διευθύντρια Ιατρικής Υπηρεσίας, ΠΓΝ ΑΤΤΙΚΟΝ