Κεντρική σελίδα » Ανακοινώσεις και Εκδηλώσεις » Ανακοινώσεις » Κοινωνική Δράση » Προβολή Κοινωνικής Δράσης

Προβολή Κοινωνικής Δράσης

Οδοντιατρική εξέταση φιλοξενούμενων σε Στέγη Γερόντων

Μάρτιος-Μάιος 2017

Διδάσκοντες και φοιτητές στο γνωστικό αντικείμενο της Γηροδοντιατρικής της Οδοντιατρικής Σχολής του ΕΚΠΑ, στο πλαίσιο των εκπαιδευτικών και κοινωνικών δράσεων στην κοινότητα, επισκέπτονται τη Στέγη Γερόντων Αγίου Θεράποντος Ζωγράφου από το Μάρτιο μέχρι και το Μάϊο του 2017.

Φοιτητές του 8ου εξαμήνου και εκπαιδευτικό προσωπικό παρέχουν στους φιλοξενούμενους και στο προσωπικό φροντίδας οδοντιατρική εξέταση και διδασκαλία στοματικής υγιεινής. Το πρόγραμμα συντονίζει η Αναπληρώτρια Καθηγήτρια Αναστασία Κοσιώνη σε στενή συνεργασία με τον Πρόεδρο της Στέγης Πατέρα Παύλο Νεβσεχιρλίογλου και τη Διευθύντρια της Στέγης κ. Αναστασία Ντάλα.