Κεντρική σελίδα » Ανακοινώσεις και Εκδηλώσεις » Ανακοινώσεις » Κοινωνική Δράση » Προβολή Κοινωνικής Δράσης

Προβολή Κοινωνικής Δράσης

15.02.2016

Διοργάνωση παιδαγωγικού- επιστημονικού συνεδρίου "Ο Αλέξανδρος Δελμούζος και το σχολείο της εποχής μας"

Εκσυγχρονισμός του εκπαιδευτικού έργου- Σύγχρονες διδακτικές προσεγγίσεις

Ο Δήμος Δελφών στο πλαίσιο της συνεργασίας του με το Εθνικό και Καποδιστριακό Πανεπιστήμιο Αθηνών και συγκεκριμένα με την Φιλοσοφική Σχολή του Πανεπιστημίου και το Τμήμα Φιλοσοφίας, Παιδαγωγικής και Ψυχολογίας (ΦΠΨ), μαζί με το Κέντρο Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης Άμφισσας, διοργάνωσαν τριήμερο παιδαγωγικό– επιστημονικό συνέδριο με τίτλο: "Ο Αλέξανδρος Δελμούζος και το σχολείο της εποχής μας: Εκσυγχρονισμός του Εκπαιδευτικού Έργου - Σύγχρονες Διδακτικές Προσεγγίσεις".

Το συνέδριο πραγματοποιήθηκε στις 12, 13 και 14 Φεβρουαρίου 2016 στο Πνευματικό Κέντρο Άμφισσας (Κορδώνη 1, Πλατεία Ησαΐα, Άμφισσα).