Κεντρική σελίδα » Ανακοινώσεις και Εκδηλώσεις » Ανακοινώσεις » Κοινωνική Δράση

Κοινωνική Δράση

Η Κοινωνική Δράση του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών αποτελεί το πεδίο έκφρασης και τη δίοδο επικοινωνίας των μελών και των δομών του με την κοινωνία.
Με τον τρόπο αυτό, οι ποικίλες δραστηριότητες των μελών της πανεπιστημιακής κοινότητας, οι οποίες αποσκοπούν στη παροχή γνώσης και μεταφορά εμπειρίας στο κοινωνικό σύνολο, αναδεικνύουν την κοινωνική φυσιογνωμία του ΕΚΠΑ και συμβάλλουν στην υποστήριξη της συνοχής του κοινωνικού ιστού.

10-07-2015 Νέοι πρεσβευτές του Ελληνισμού από το ΕΚΠΑ

Ολοκληρώθηκε το 28ο πρόγραμμα των Θ.Υ.Ε.Σ.Π.Α. (Θερινές Υποτροφίες Ελληνικών Σπουδών Πανεπιστημίου Αθηνών)

03-07-2015 Ενσωμάτωση κοινωνικών, μορφωτικών και εκπαιδευτικών παραγόντων στις πολιτικές για την ενεργειακή αποδοτικότητα

Πραγματοποιήθηκε στο διάστημα 18-19 Ιουνίου 2015 η επίσημη έναρξη του προγράμματος HERON (HORIZON 2020) με συντονιστή το ΚΕΠΑ του Πανεπιστημίου Αθηνών. Το πρόγραμμα έχει στόχο την ενσωμάτωση κοινωνικών, μορφωτικών και...

30-06-2015 Ογκολογικό Ιατρείο Κοινωνικής Αλληλεγγύης (Ο.Ι.Κ.Α.) του ΕΚΠΑ

Μια εθελοντική προσφορά πρωτοβάθμιας και δευτεροβάθμιας περίθαλψης της Ογκολογικής Μονάδας της Γ΄Παθολογικής Κλινικής προς τους ανασφάλιστους καρκινοπαθείς.

Αποτελέσματα 141 μέχρι 146 από τα συνολικά 146