Κεντρική σελίδα » Ανακοινώσεις και Εκδηλώσεις » Ανακοινώσεις » Κοινωνική Δράση

Κοινωνική Δράση

Η Κοινωνική Δράση του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών αποτελεί το πεδίο έκφρασης και τη δίοδο επικοινωνίας των μελών και των δομών του με την κοινωνία.
Με τον τρόπο αυτό, οι ποικίλες δραστηριότητες των μελών της πανεπιστημιακής κοινότητας, οι οποίες αποσκοπούν στη παροχή γνώσης και μεταφορά εμπειρίας στο κοινωνικό σύνολο, αναδεικνύουν την κοινωνική φυσιογνωμία του ΕΚΠΑ και συμβάλλουν στην υποστήριξη της συνοχής του κοινωνικού ιστού.

12-12-2017 Χριστουγεννιάτικες εκδηλώσεις του Τμήματος Φιλοσοφίας, Παιδαγωγικής και Ψυχολογίας του ΕΚΠΑ για τα παιδιά του δήμου Μάνδρας.

Το Τμήμα ΦΠΨ διοργανώνει στις 12, 13, 15 και 18 Δεκεμβρίου σειρά χριστουγεννιάτικων εκδηλώσεων για τα παιδιά της πολύπαθης Μάνδρας Αττικής

08-12-2017 Ιστορίης Επίσκεψις 2017

Μία επαναπροσέγγιση της Ιστορίας, των προβλημάτωνκαι των μεθόδων της

30-11-2017 Οι Καθηγητές του ΕΚΠΑ Ευθύμης Λέκκας και Δημήτρης Παπανικολάου στη Μάνδρα με τη Σία Κοσιώνη

Οι Καθηγητές του ΕΚΠΑ Ευθύμης Λέκκας και Δημήτρης Παπανικολάου περιηγήθηκαν με τη Σία Κοσιώνη στην ευρύτερη περιοχή της Μάνδρας

24-11-2017 Στήριξη στους πλημμυροπαθείς.

Συγκέντρωση προιόντων στο κτήριο 13 της Ιατρικής Σχολής, 3ος όροφος έως 10 Δεκεμβρίου.

22-11-2017 Το ΕΚΠΑ στην πλημμύρα της Δυτικής Αττικής

Πρόκειται για την πλημμύρα με τα περισσότερα θύματα εδώ και 40 χρόνια στον ελλαδικό χώρο.

10-10-2017 "Πρώιμος Καρκίνος του Μαστού από την Διάγνωση στη Θεραπεία"

Ομιλίες, συζήτηση με το κοινό και δωρεάν κλινική εξέταση

Αποτελέσματα 1 μέχρι 7 από τα συνολικά 146