Κεντρική σελίδα » Ανακοινώσεις και Εκδηλώσεις » Ανακοινώσεις » Γενικές Ανακοινώσεις » Προβολή Γενικής Ανακοίνωσης

Προβολή Γενικής Ανακοίνωσης

10.03.2015

Σχεδιασμός και Υλοποίηση Μικροδιδασκαλίας

Υποβολή αιτήσεων: μέχρι 15/5/2015

To Κέντρο Συνεχιζόμενης Εκπαίδευσης και Επιμόρφωσης του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστήμιου Αθηνών (ΕΚΠΑ), στο πλαίσιο του προγράμματος «Υποστήριξη Ανάπτυξης Δεξιοτήτων και Πιστοποίησης Ανθρώπινου Δυναμικού Δια Βίου Μάθησης», A’ Κύκλος με Κ.Ε. 12728 οργανώνει το ακόλουθο Επιμορφωτικό Πρόγραμμα:

Σχεδιασμός και Υλοποίηση Μικροδιδασκαλίας 20 ώρες (Κωδ. MICRO) – Έναρξη Μαθημάτων Τετάρτη 27/05/2015

Σκοπός του προγράμματος είναι η ενίσχυση της εκπαιδευτικής επάρκειας των εκπαιδευτών στον σχεδιασμό και την υλοποίηση μικροδιδασκαλιών, καθώς και η ουσιαστική προετοιμασία υποψηφίων εκπαιδευτών ενηλίκων για τις εξετάσεις πιστοποίησης εκπαιδευτικής επάρκειας του ΕΟΠΠΕΠ (Εθνικού Οργανισμού Πιστοποίησης Προσόντων και Επαγγελματικού Προσανατολισμού).

Η λήξη υποβολής των αιτήσεων για το Επιμορφωτικό Πρόγραμμα είναι στις 15 Μαΐου 2015.

Το κόστος συμμετοχής ανέρχεται στα 150 ευρώ και 80 ευρώ για φοιτητές, ανέργους, υπαλλήλους του ΕΚΠΑ και εκπαιδευόμενους που έχουν ήδη λάβει μέρος σε κάποιο από τα Επιμορφωτικά Προγράμματα του Κέντρου Συνεχιζόμενης Εκπαίδευσης και Επιμόρφωσης του ΕΚΠΑ.

Το ποσό καταβάλλεται εφάπαξ στην αρχή του σεμιναρίου.

Όταν πραγματοποιηθεί η συμπλήρωση των απαιτούμενων συμμετοχών ανά τμήμα με βάση τη λίστα εκδήλωσης ενδιαφέροντος, ενημερώνονται οι ενδιαφερόμενοι για τη διαδικασία που πρέπει να ακολουθηθεί για την ολοκλήρωση της συμμετοχής τους.

Με την ολοκλήρωση του Επιμορφωτικού Προγράμματος, θα χορηγηθεί  στους συμμετέχοντες "Βεβαίωση Παρακολούθησης στο Θεματικό Αντικείμενο: Σχεδιασμός και Υλοποίηση Μικροδιδασκαλίας".