Κεντρική σελίδα » Ανακοινώσεις και Εκδηλώσεις » Ανακοινώσεις » Γενικές Ανακοινώσεις » Προβολή Γενικής Ανακοίνωσης

Προβολή Γενικής Ανακοίνωσης

11.04.2013

Πρόγραμμα εθελοντικής δράσης "ΣΥΜΜΑΧΟΙ ΥΓΕΙΑΣ"

Οι «ΣΥΜΜΑΧΟΙ ΥΓΕΙΑΣ» αποτελούν ένα πρόγραμμα εθελοντικής δράσης με σκοπό την παροχή ιατρικής, οδοντιατρικής, φαρμακευτικής και ψυχοκοινωνικής περίθαλψης από μέλη ΔΕΠ, προπτυχιακούς και μεταπτυχιακούς φοιτητές, σε ευπαθείς ομάδες πληθυσμού του λεκανοπεδίου Αττικής (άνεργοι, ανασφάλιστοι, κ.α) που διατρέχουν αυξημένο κίνδυνο αποκλεισμού από τις δημόσιες υπηρεσίες υγείας εξαιτίας της οικονομικής κρίσης.

Το πρόγραμμα «ΣΥΜΜΑΧΟΙ ΥΓΕΙΑΣ» υλοποιείται από το Κέντρο Μελετών Υπηρεσιών Υγείας του Εργαστηρίου Υγιεινής, Επιδημιολογίας και Ιατρικής Στατιστικής της Ιατρικής Σχολής του Πανεπιστημίου Αθηνών σε συνεργασία με τα τμήματα Οδοντιατρικής, Φαρμακευτικής, Νοσηλευτικής και ΦΠΨ (Τομέα Ψυχολογίας) του ΕΚΠΑ.

Για περισσότερες πληροφορίες επισκεφθείτε την Ιστοσελίδα του Προγράμματος: www.symmaxoiygeias.uoa.gr