Κεντρική σελίδα » Ανακοινώσεις και Εκδηλώσεις » Ανακοινώσεις » Γενικές Ανακοινώσεις » Προβολή Γενικής Ανακοίνωσης

Προβολή Γενικής Ανακοίνωσης

29.07.2011

Ολοκληρώθηκε η σύνταξη της Ενδιάμεσης Εσωτερικής Έκθεσης του ΕΚΠΑ

Oλοκληρώθηκε η σύνταξη της Ενδιάμεσης Εσωτερικής Έκθεσης του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών από την Μονάδα Διασφάλισης Ποιότητας (ΜΟ.ΔΙ.Π) του Ιδρύματος.

Ολοκληρώθηκε η σύνταξη της Ενδιάμεσης Εσωτερικής Έκθεσης του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών από την Μονάδα Διασφάλισης Ποιότητας (ΜΟ.ΔΙ.Π) του Ιδρύματος.

Η Ενδιάμεση Εσωτερική Έκθεση του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών  με έτος αναφοράς το 2009-2010, αποτελεί μια ολοκληρωμένη προσπάθεια καταγραφής της ακαδημαϊκής και ερευνητικής ζωής στο Πανεπιστήμιο μας, μέσα από την συγκέντρωση και ανάλυση απογραφικών στοιχείων που αφορούν τα 32 Πανεπιστημιακά Τμήματα και τις διοικητικές υπηρεσίες του ιδρύματος. Συντάχθηκε από την Μονάδα Διασφάλισης Ποιότητας (ΜΟ.ΔΙ.Π) του ΕΚΠΑ  με κύριο στόχο πέρα από τη συγκέντρωση των απογραφικών στοιχείων να επισημάνει, με βάση τις διαπιστώσεις και τα συμπεράσματα που περιλαμβάνονται στις Ετήσιες Εσωτερικές Εκθέσεις των Τμημάτων, το διδακτικό και ερευνητικό έργο, τις διαθέσιμες υποδομές, δυνατά και αδύνατα σημεία, καλές πρακτικές και να εντοπίσει προβλήματα που χρήζουν άμεσης αντιμετώπισης από τη Διοίκηση του Ιδρύματος.