Κεντρική σελίδα » Ανακοινώσεις και Εκδηλώσεις » Ανακοινώσεις » Γενικές Ανακοινώσεις » Προβολή Γενικής Ανακοίνωσης

Προβολή Γενικής Ανακοίνωσης

03.02.2015

Ημερομηνίες Έναρξης Επιμορφωτικού Προγράμματος "Εκπαίδευση Εκπαιδευτών Ενηλίκων"

Έναρξη μαθημάτων: 25/2/2015 & 2/3/2015

Με την παρούσα ανακοίνωση θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι αλλάζουν οι ημερομηνίες έναρξης του Επιμορφωτικού Προγράμματος «Εκπαίδευσης Εκπαιδευτών Ενηλίκων», η οποία ως εκπαιδευτική δράση εντάσσεται στο ερευνητικό πρόγραμμα «Υποστήριξη Ανάπτυξης Δεξιοτήτων και Πιστοποίησης Ανθρώπινου Δυναμικού Δια Βίου Μάθησης» του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστήμιου Αθηνών με κωδικό έρευνας 12728.

Πιο συγκεκριμένα οι νέες και οριστικές ημερομηνίες έναρξης είναι οι εξής:
Έναρξη Δια Ζώσης Προγράμματος Επιμόρφωσης: Τετάρτη 25 Φεβρουαρίου 2015
Έναρξη Εξ Αποστάσεως Προγράμματος Επιμόρφωσης: Δευτέρα 2 Μαρτίου 2015

Η αλλαγή της ημερομηνίας έναρξης κρίθηκε απαραίτητη λόγω του εξαιρετικά μεγάλου αριθμού αιτήσεων που οδήγησε στην ανάγκη επανασχεδιασμού των υποδομών των σεμιναρίων, καθώς και στην αναβολή από τον ΕΟΠΠΕΠ των εξετάσεων των υποψηφίων εκπαιδευτών ενηλίκων μη τυπικής εκπαίδευσης λόγω εκλογών.

Λόγω του μεγάλου αριθμού αιτήσεων, οι υποψήφιοι των οποίων η αίτηση γίνεται αποδεκτή, θα πρέπει να κατοχυρώσουν τη θέση με καταβολή μέρους ή όλου του ποσού μέχρι την τελική
ημερομηνία λήξης των αιτήσεων. Σε αντίθετη περίπτωση η θέση θα περνά στον πρώτο επιλαχόντα.

Ημερομηνίες λήξης των αιτήσεων είναι οι εξής:
Για το Δια Ζώσης Προγράμματος Επιμόρφωσης: Παρασκευή 20 Φεβρουαρίου 2015
Για το Εξ Αποστάσεως Προγράμματος Επιμόρφωσης: Πέμπτη 26 Φεβρουαρίου 2015
Είμαστε στη διάθεση σας για ερωτήσεις και διευκρινήσεις

Για περισσότερες πληροφορίες σχετικά με το πρόγραμμα επισκεφθείτε το δικτυακό τόπο:

Πληροφορίες:

Αλεξούδη Βασιλική