Κεντρική σελίδα » Ανακοινώσεις και Εκδηλώσεις » Ανακοινώσεις » Γενικές Ανακοινώσεις » Προβολή Γενικής Ανακοίνωσης

Προβολή Γενικής Ανακοίνωσης

21.05.2013

Φωτογράφηση τελετών ορκωμοσίας

Οδηγίες για φωτογράφους

Σας υπενθυμίζουμε ότι:

• Η ανάθεση της φωτογραφικής κάλυψης των τελετών από την 1η Ιουνίου θα γίνεται κατ’ απόλυτη αλφαβητική σειρά και κυκλικά, από δυο φωτογραφεία ανά κλιμάκιο ορκωμοσίας.
  • Η είσοδος των φωτογράφων και των συνεργατών τους στην Αίθουσα Τελετών του Πανεπιστημίου θα επιτρέπεται αποκλειστικά και μόνο με την κάρτα διαπίστευσης.
  • Οι φωτογράφοι, κατά την άφιξή τους στον χώρο του Πανεπιστημίου, θα παραλαμβάνουν, με επίδειξη της αστυνομικής τους ταυτότητας ή άλλου επίσημου εγγράφου, από τις υπαλλήλους της Διεύθυνσης –οι οποίες θα βρίσκονται στον χώρο μία (1) ώρα πριν από την έναρξη της τελετής–, την προσωπική τους κάρτα διαπίστευσης, την οποία θα φέρουν σε εμφανές σημείο καθ’ όλη τη διάρκεια της τελετής. Για τον λόγο αυτό κάθε φωτογράφος και συνεργάτης θα πρέπει να έχει μαζί του μία κρεμαστή θήκη για την κάρτα (διαστάσεις κάρτας 11x6cm).
  • Οι κάρτες θα επιστρέφονται στις υπαλλήλους της Διεύθυνσης αμέσως μετά το πέρας της διαδικασίας.
  • Η Διεύθυνση Εκπαίδευσης και Έρευνας έχει ήδη αναρτήσει τα φωτογραφεία που θα αναλάβουν τη φωτογράφηση των τελετών που θα πραγματοποιηθούν την 1ηεβδομάδα του Ιουνίου. Εντός 48ώρου από την ανάρτηση τα φωτογραφεία αυτά θα δηλώνουν με ηλεκτρονικό μήνυμα (dir-education@admin.uoa.gr) αν μπορούν να αναλάβουν την εκδήλωση και τα ονόματα των συνεργατών-φωτογράφων (μέχρι 4) που θα την καλύψουν.
    • Η μη εκδήλωση ενδιαφέροντος εντός 48ώρου θα εκλαμβάνεται ως απροθυμία κάλυψης της τελετής.
    • Σε περίπτωση που ανατεθεί ατομική φωτογράφηση πτυχιούχου σε φωτογραφείο εκτός σειράς, θα πρέπει να ενημερωθεί εγκαίρως η Διεύθυνσή μας.

Για την ομαλή διεξαγωγή των τελετών ορκωμοσίας, σας ενημερώνουμε ότι οι φωτογράφοι και οι συνεργάτες τους θα βρίσκονται σε συγκεκριμένες θέσεις καθ’ όλη τη διάρκεια της τελετής και η παρουσία τους πρέπει να είναι διακριτική. Οι θέσεις περιγράφονται παρακάτω:

Πλήρες κείμενο