Κεντρική σελίδα » Ανακοινώσεις και Εκδηλώσεις » Ανακοινώσεις » Γενικές Ανακοινώσεις » Προβολή Γενικής Ανακοίνωσης

Προβολή Γενικής Ανακοίνωσης

19.07.2013

Επιμορφωτικό πρόγραμμα με τίτλο: «Αξιολόγηση και Διασφάλιση Ποιότητας στην Εκπαίδευση»

Απευθύνεται στους Εργαζόμενους στο Εθνικό και Καποδιστριακό Πανεπιστήμιο Αθηνών

Tο Κέντρο Συνεχιζόμενης Εκπαίδευσης και Επιμόρφωσης του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστήμιου Αθηνών οργανώνει Επιμορφωτικό Πρόγραμμα 35 διδακτικών ωρών (32 διδακτικών και 3 εξέτασης), με τίτλο: «Αξιολόγηση και Διασφάλιση Ποιότητας στην Εκπαίδευση».

Σκοπός του επιμορφωτικού προγράμματος είναι η διάχυση των θεωρητικών και μεθοδολογικών αρχών της Αξιολόγησης και της Διασφάλισης Ποιότητας στην Εκπαίδευση, μέσα από ένα οργανωμένο δίκτυο ειδικευμένων επιστημόνων και ερευνητών. Ειδικότερα, επιδιώκεται η ανάπτυξη ενός γόνιμου διαλόγου και η καλλιέργεια μιας «κουλτούρας αξιολόγησης».

Το Επιμορφωτικό Πρόγραμμα απευθύνεται στους Εργαζόμενους στο Εθνικό και Καποδιστριακό Πανεπιστήμιο Αθηνών.

Για περισσότερες πληροφορίες για τις προϋποθέσεις συμμετοχής και τις θεματικές ενότητες εκπαίδευσης θα βρείτε στο πλήρες κείμενο της ανακοίνωσης.

Αίτηση συμμετοχής

Άδεια Προϊστάμενου