Κεντρική σελίδα » Ανακοινώσεις και Εκδηλώσεις » Ανακοινώσεις » Γενικές Ανακοινώσεις » Προβολή Γενικής Ανακοίνωσης

Προβολή Γενικής Ανακοίνωσης

31.01.2013

Επιμορφωτικό Πρόγραμμα:«Αξιολόγηση και Διασφάλιση Ποιότητας στην Εκπαίδευση»

Απευθύνεται στους εργαζόμενους στο ΕΚΠΑ

Yποβολή αιτήσεων και βιογραφικών μέχρι τις 15-2-2013

To Κέντρο Συνεχιζόμενης Εκπαίδευσης και Επιμόρφωσης του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστήμιου Αθηνών οργανώνει Επιμορφωτικό Πρόγραμμα 35 διδακτικών ωρών (32 διδακτικών και 3 εξέτασης), με τίτλο: «Αξιολόγηση και Διασφάλιση Ποιότητας στην Εκπαίδευση».

Σκοπός του επιμορφωτικού προγράμματος είναι η διάχυση των θεωρητικών και μεθοδολογικών αρχών της Αξιολόγησης και της Διασφάλισης Ποιότητας στην Εκπαίδευση, μέσα από ένα οργανωμένο δίκτυο ειδικευμένων επιστημόνων και ερευνητών. Ειδικότερα, επιδιώκεται η ανάπτυξη ενός γόνιμου διαλόγου και η καλλιέργεια μιας «κουλτούρας αξιολόγησης» μεταξύ ενηλίκων πτυχιούχων, οι οποίοι πρόκειται να εργαστούν, εργάζονται ήδη ή ενδιαφέρονται για το χώρο της εκπαίδευσης.

Το Επιμορφωτικό Πρόγραμμα απευθύνεται στους Εργαζόμενους στο Εθνικό και Καποδιστριακό Πανεπιστήμιο Αθηνών.

Το πλήρες κείμενο της ανακοίνωσης

Η Αίτηση