Κεντρική σελίδα » Ανακοινώσεις και Εκδηλώσεις » Ανακοινώσεις » Γενικές Ανακοινώσεις » Προβολή Γενικής Ανακοίνωσης

Προβολή Γενικής Ανακοίνωσης

24.11.2010

Έναρξη λειτουργίας του δικτυακού τόπου της Κοσμητείας της Σχολής Ν.Ο.Π.Ε.

Κοσμητεία Σχολής Νομικών, Οικονομικών και Πολιτικών Επιστημών

Κυρίες και Κύριοι Ομότιμοι Καθηγητές, αγαπητές και αγαπητοί Συνάδελφοι, αγαπητές και αγαπητοί φοιτητές,

η Κοσμητεία της Σχολής Νομικών, Οικονομικών και Πολιτικών Επιστημών του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών σας ανακοινώνει τη δημιουργία και ενεργοποίηση του δικτυακού της τόπου. Μπορείτε να έχετε πρόσβαση στην διεύθυνση http://deannope.uoa.gr/. Στόχος της δημιουργίας του είναι η άμεση και αποτελεσματική ενημέρωση όλων όσων ενδιαφέρονται για τα τεκταινόμενα στην Σχολή, η εύκολη εύρεση χρήσιμων πληροφοριών για ακαδημαϊκά και ερευνητικά ζητήματα, αλλά και η ανταλλαγή σκέψεων, ιδεών και απόψεων, δυνατότητα που προσφέρει η διαδραστικότητα των νέων τεχνολογιών.
Οι ραγδαίοι ρυθμοί των ακαδημαϊκών - και όχι μόνο - εξελίξεων και το μεγάλο πλήθος των πληροφοριών, με δεδομένους τους περιορισμούς του διαθέσιμου χρόνου είναι οι επιμέρους παράμετροι που καθιστούν επιτακτική την ανάγκη ηλεκτρονικής παρουσίας της Σχολής, έτσι ώστε ανά πάσα στιγμή ο κάθε ενδιαφερόμενος να μπορεί να αναζητήσει τις πληροφορίες που τον αφορούν και να τις ανακτήσει σε ελάχιστο χρόνο.

Ευελπιστώ ότι η πρωτοβουλία αυτή θα αποτελέσει χρήσιμο εργαλείο στα χέρια των μελών ΔΕΠ, των φοιτητών και των λοιπών μελών της ακαδημαϊκής κοινότητας και θα αποτελέσει όχι μόνο έναν κόμβο ενημέρωσης, αλλά και ένα γόνιμο και εποικοδομητικό βήμα διαλόγου και παρέμβασης της ΝΟΠΕ στο δημόσιο βίο της χώρας μας που δεδομένων των συνθηκών απαιτεί άμεση ,έγκυρη και αξιόπιστη ανάλυση και ενημέρωση.

Ο Κοσμήτορας
Καθηγητής Μιχαήλ Ι. Τσινισιζέλης