Κεντρική σελίδα » Ανακοινώσεις και Εκδηλώσεις » Ανακοινώσεις » Γενικές Ανακοινώσεις » Προβολή Γενικής Ανακοίνωσης

Προβολή Γενικής Ανακοίνωσης

24.04.2013

"Αξιολόγηση και Διασφάλιση Ποιότητας στην Εκπαίδευση" Γ' Κύκλος για Διοικητικούς Υπαλλήλους του ΕΚΠΑ (Ορθή Επανάληψη)

Yποβολή αιτήσεων και βιογραφικών μέχρι την Παρασκευή 03/05/2013 - Η καταληκτική ημερομηνία υποβολής αιτήσεων ενδιαφέροντος του Απογευματινού Κύκλου θα λάβει παράταση έως την Τετάρτη 15/5/2013

Tο Κέντρο Συνεχιζόμενης Εκπαίδευσης και Επιμόρφωσης του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστήμιου Αθηνών οργανώνει Επιμορφωτικό Πρόγραμμα 35 διδακτικών ωρών (32 διδακτικών και 3 εξέτασης), με τίτλο: «Αξιολόγηση και Διασφάλιση Ποιότηταςστην Εκπαίδευση».

Σκοπός του επιμορφωτικού προγράμματος είναι ηδιάχυση των θεωρητικών και μεθοδολογικών αρχών της Αξιολόγησης και της Διασφάλισης Ποιότητας στην Εκπαίδευση, μέσα από ένα οργανωμένο δίκτυο
ειδικευμένων επιστημόνων και ερευνητών. Ειδικότερα, επιδιώκεται η ανάπτυξη ενός γόνιμου διαλόγου και η καλλιέργεια μιας «κουλτούρας αξιολόγησης» μεταξύ ενηλίκων πτυχιούχων, οι οποίοι πρόκειται να εργαστούν, εργάζονται ήδη ή ενδιαφέρονται για το χώρο της εκπαίδευσης.

Το Επιμορφωτικό Πρόγραμμα απευθύνεται στους Εργαζόμενους στο Εθνικό και Καποδιστριακό Πανεπιστήμιο Αθηνών.

Οι προϋποθέσεις συμμετοχής των εργαζομένων του ΕΚΠΑ στο πρωινό κύκλο του εκπαιδευτικού προγράμματος «ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗ ΚΑΙ ΔΙΑΣΦΑΛΙΣΗ ΠΟΙΟΤΗΤΑΣ ΣΤΗΝ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ» είναι οι εξής:

• Να είναι γονέας ανήλικων τέκνων
  • Να αποτελούν συναδέλφους που εργάζονται απογευματινές ώρες
  • Σε οποιαδήποτε άλλη περίπτωση κατά την οποία υπάρχει δικαιολογημένο εμπόδιο μόνιμου ή προσωρινού χαρακτήρα για τον απογευματινό κύκλο παρακολούθησης

Θα πρέπει να αποσταλεί μαζί με την αίτηση συμμετοχής μία υπεύθυνη δήλωση που να πιστοποιεί ένα από τα παραπάνω.

Το πλήρες κείμενο της ανακοίνωσης

Η Αίτηση