Κεντρική σελίδα » Ανακοινώσεις και Εκδηλώσεις » Ανακοινώσεις » Φοιτητικά Θέματα » Προβολή Φοιτητικού Θέματος

Προβολή Φοιτητικού Θέματος

23.09.2016

Υποτροφίες Αριστείας της Ελβετικής Συνομοσπονδίας για σπουδές στην Ελβετία, ακ. έτος 2017-2018

Υποβολή αιτήσεων: μέχρι 31/10/2016

Η Ελβετική Συνομοσπονδία προσφέρει υποτροφίες αριστείας σε αλλοδαπούς (ως προς την Ελβετία) φοιτητές (σε Ελβετικά Πανεπιστήμια, Πολυτεχνεία, Ανώτατες Σχολές) για το ακαδημαϊκό έτος 2017-2018.

Οι ενδιαφερόμενοι πρέπει να απευθύνονται απευθείας στην Ελβετική Πρεσβεία στην Αθήνα για τα έντυπα των αιτήσεων υποψηφιότητας σε τρία (3) αντίγραφα.

Ο πλήρης φάκελος θα αποσταλεί στην Πρεσβεία της Ελβετίας μέχρι την 31η Οκτωβρίου 2016. Καμία αίτηση υποψηφίου που διαμένει στην Ελβετία ήδη ένα (1) χρόνο κατά το χρόνο έναρξης της υποτροφίας δεν θα ληφθεί υπόψη.