Κεντρική σελίδα » Ανακοινώσεις και Εκδηλώσεις » Ανακοινώσεις » Φοιτητικά Θέματα » Προβολή Φοιτητικού Θέματος

Προβολή Φοιτητικού Θέματος

25.07.2013

Πρόσκληση συμμετοχής στο Πρόγραμμα "Global 30" του Ιαπωνικού Υπουργείου Παίδειας

Προπτυχιακές, μεταπτυχιακές και διδακτορικές σπουδές σε όλα τα επιστημονικά πεδία, σε αγγλόφωνα τμήματα

Πρόσκληση συμμετοχής στο Πρόγραμμα “Global 30”  του Ιαπωνικού Υπουργείου Παιδείας, Πολιτισμού, Αθλητισμού, Επιστήμης και Τεχνολογίας (ΜΕΧΤ) για την πραγματοποίηση σπουδών  αλλοδαπών φοιτητών σε αγγλόφωνα Τμήματα δεκατριών επιλεγμένων Πανεπιστημίων της Ιαπωνίας, τα οποία παρέχουν τη δυνατότητα απόκτησης πτυχίων Τριτοβάθμιας Εκπαίδευσης (προπτυχιακών, μεταπτυχιακών και διδακτορικών σπουδών) σε όλα τα επιστημονικά πεδία.

Για περισσότερες πληροφορίες επισκεφτείτε την ιστοσελίδα: www.youtube.com/user/Global30Project

Πλήρες κείμενο