Κεντρική σελίδα » Ανακοινώσεις και Εκδηλώσεις » Ανακοινώσεις » Φοιτητικά Θέματα » Προβολή Φοιτητικού Θέματος

Προβολή Φοιτητικού Θέματος

23.09.2016

Προκήρυξη του ιαπωνικού διδακτορικού κύκλου σπουδών με τίτλο: “GRIPS – Global Governance Program (G–cube)”, ακ. έτος 2017

Υποβολή αιτήσεων: μέχρι 11/11/2016

Το Εθνικό Πανεπιστημιακό Ινστιτούτο Πολιτικών Μελετών [National Graduate Institute for Policy Studies- (GRIPS)] προκηρύσσει το 5-ετές μεταπτυχιακό και διδακτορικό πρόγραμμα που ονομάζεται «GRIPS–Global Governance Program (G–cube)», το οποίο στοχεύει στη δημιουργία ηγετών.

Σας επισημαίνουμε ότι η προθεσμία υποβολής των αιτήσεων λήγει στις 11-11-2016. Η βασική περίοδος εκπόνησης του προγράμματος είναι διάρκειας 5 ετών, αλλά το πρόγραμμα σπουδών είναι σχεδιασμένο έτσι, ώστε οι φοιτητές που εργάζονται σκληρά να δύνανται να το ολοκληρώσουν σε 3 έτη.

Για περισσότερες πληροφορίες απευθυνθείτε: