Κεντρική σελίδα » Ανακοινώσεις και Εκδηλώσεις » Ανακοινώσεις » Φοιτητικά Θέματα » Προβολή Φοιτητικού Θέματος

Προβολή Φοιτητικού Θέματος

02.04.2014

Προκήρυξη Προγράμματος Μεταπτυχιακών Σπουδών "Southeast European Studies", ακαδ. έτους 2014-2015

Υποβολή αιτήσεων: μέχρι 30/5/2014

Το αγγλόφωνο Πρόγραμμα Μεταπτυχιακών Σπουδών  "Southeast European Studies" θα δεχθεί έως είκοσι πέντε (25) φοιτητές για το ακαδημαϊκό έτος 2014-2015.

Το Πρόγραμμα απευθύνεται κατά κύριο λόγο σε πτυχιούχους των κοινωνικών επιιστημών (κοινωνιολογία, πολιτική, οικονομία, κοινωνική ανθρωπολογία, πολιτική και κοινωνική ιστορία, βαλκανικές σπουδές).

Στο ΠΜΣ γίνονται δεκτοί πτυχιούχοι ΑΕΙ της ημεδαπής ή ομοταγών αναγνωρισμένων ιδρυμάτων της αλλοδαπής.

Όσοι ενδιαφέρονται να εγγραφούν καλούνται να υποβάλουν αίτηση κατά την περίοδο 30 Ιανουαρίου –30 Μαΐου 2014 (σφραγίδα ταχυδρομείου ή υποβολή στη Γραμματεία του ΠΜΣ).

Ανακοίνωση-Προκήρυξη