Κεντρική σελίδα » Ανακοινώσεις και Εκδηλώσεις » Ανακοινώσεις » Φοιτητικά Θέματα » Προβολή Φοιτητικού Θέματος

Προβολή Φοιτητικού Θέματος

02.12.2016

Προκήρυξη ΠΜΣ "Σχεδιασμός και Διοίκηση Υπηρεσιών Υγείας"

Υποβολή αιτήσεων: από 1/12/2016 έως και 31/01/2017

Η Ιατρική Σχολή του Πανεπιστημίου Αθηνών, ανακοινώνει τη λειτουργία του Προγράμματος Μεταπτυχιακών Σπουδών διάρκειας 1 ½ έτους, το οποίο οδηγεί στην απονομή Μεταπτυχιακού Τίτλου Σπουδών (ΜΔΕ-Master) στον “Σχεδιασμό και Διοίκηση Υπηρεσιών Υγείας”.

Το Πρόγραμμα στοχεύει  στην κατάρτιση στελεχών που θα είναι ικανά να αναλάβουν θέσεις διοίκησης στις μονάδες υγείας του δημόσιου και ιδιωτικού τομέα και στο να αποτελέσει πυρήνα για την περαιτέρω ανάπτυξη του συγκεκριμένου γνωστικού πεδίου, συμβάλλοντας στη μεταφορά και ανάπτυξη της θεωρητικής τεχνογνωσίας αλλά και της πρακτικής εμπειρίας.

Το Πρόγραμμα αρχίζει στις 24 Φεβρουαρίου 2017 και περιλαμβάνει τρία (3) διδακτικά εξάμηνα για την ολοκλήρωση του ΜΔΕ. Τα μαθήματα θα πραγματοποιούνται Τρίτη, Παρασκευή (απογευματινές ώρες) και Σάββατο (πρωινές ώρες).

Υποβολή δικαιολογητικών:

Ιδιοχείρως Δευτέρα έως Παρασκευή (10.00 – 14.00) στη Γραμματεία του Π.Μ.Σ. «Σχεδιασμός και Διοίκηση Υπηρεσιών Υγείας» Κέντρο Μελετών Υπηρεσιών Υγείας, Αλεξανδρουπόλεως 25, 11527, Αθήνα (2ος όρ.) ή ταχυδρομικά υπ’όψιν της κας Κ. Γιαννοπούλου (στη σφραγίδα θα πρέπει να αναγράφεται η ημερομηνία αποστολής, η οποία δεν θα ξεπερνά την τελευταία μέρα υποβολής αιτήσεων).

Πληροφορίες:

- Στη Γραμματεία του ΠΜΣ (κα. Γιαννοπούλου, 210 7759 962, kgiannop.medschool[at]gmail[dot]com, Δευτέρα – Παρασκευή 10.00 – 14.00)

- Στην ιστοσελίδα της Γραμματείας της Ιατρικής Σχολής http://grammateia.med.uoa.gr/