Κεντρική σελίδα » Ανακοινώσεις και Εκδηλώσεις » Ανακοινώσεις » Φοιτητικά Θέματα » Προβολή Φοιτητικού Θέματος

Προβολή Φοιτητικού Θέματος

16.06.2016

Προκήρυξη ΠΜΣ "Γερμανική Φιλολογία: ΘεωρίαΕφαρμογές»", ακαδ. έτους 2016-2017

Υποβολή αιτήσεων: έως 30/9/2016

Το Τμήμα Γερμανικής Γλώσσας και Φιλολογίας του Ε.Κ.Π.Α. καλεί τους ενδιαφερόμενους, οι οποίοι πληρούν τις απαραίτητες προϋποθέσεις, να καταθέσουν αίτηση για την εισαγωγή τους στο Πρόγραμμα Μεταπτυχιακών Σπουδών (Π.Μ.Σ.) του Τμήματος το ακαδημαϊκό έτος 2016-2017. Το Π.Μ.Σ. με τίτλο «Γερμανική Φιλολογία: ΘεωρίαΕφαρμογές» περιλαμβάνει τις Κατευθύνσεις I) «Γερμανική Λογοτεχνία – Ελληνογερμανικές Σχέσεις στη Λογοτεχνία, τον Πολιτισμό και τις Τέχνες» και ΙΙ) «Διεπαφές Γλωσσολογίας και Διδακτικής».

Η φοίτηση στο Π.Μ.Σ. έχει διάρκεια δύο ετών. Η παρακολούθηση των μαθημάτων και η εκπόνηση εργασιών είναι υποχρεωτική. Για την φοίτηση στο Π.Μ.Σ. δεν απαιτείται η καταβολή διδάκτρων.