Κεντρική σελίδα » Ανακοινώσεις και Εκδηλώσεις » Ανακοινώσεις » Φοιτητικά Θέματα » Προβολή Φοιτητικού Θέματος

Προβολή Φοιτητικού Θέματος

07.05.2015

Προκήρυξη ΠΜΣ "Εφαρμοσμένη Ψυχολογία Παιδιού και Εφήβου", ακαδ. έτους 2015-2016

Παρατείνεται η προθεσμία υποβολής αιτήσεων μέχρι και τις 24/6/2015

**(ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΥΠΟΒΟΛΗΣ ΑΙΤΗΣΗΣ)**

ΤΜΗΜΑ ΦΙΛΟΣΟΦΙΑΣ, ΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΗΣ ΚΑΙ ΨΥΧΟΛΟΓΙΑΣ
ΤΟΜΕΑΣ ΨΥΧΟΛΟΓΙΑΣ

ΥΠΟ ΕΓΚΡΙΣΗ Πρόγραμμα Μεταπτυχιακών Σπουδών

«Εφαρμοσμένη Ψυχολογία Παιδιού και Εφήβου»

Πρόσκληση υποβολής αιτήσεων υποψηφίων μεταπτυχιακών φοιτητών/τριών
για το
ακαδημαϊκό έτος 2015-2016
υπό την προϋπόθεση της έγκρισης του Σχεδίου

Πρυτανικής Απόφασης για τη λειτουργία του προγράμματος

www.ppp.uoa.gr

Το Πρόγραμμα Μεταπτυχιακών Σπουδών «Εφαρμοσμένη Ψυχολογία Παιδιού και Εφήβου» (σε θέματα μάθησης, πρόληψης, ψυχοκοινωνικής υγείας και ανάπτυξης σε συνδυασμό με την προαγωγή της έρευνας στα πεδία αυτά) θα λειτουργήσει για πρώτη φορά το ακαδημαϊκό έτος 2015-16, στον Τομέα Ψυχολογίας, Τμήμα Φιλοσοφίας, Παιδαγωγικής, Ψυχολογίας του Πανεπιστημίου Αθηνών.

Το ανωτέρω ΠΜΣ είναι διετές και τελεί υπό έγκριση από τον Πρύτανη του ΕΚΠΑ σύμφωνα με τις κείμενες διατάξεις και τις προβλεπόμενες διαδικασίες του ισχύοντος μέχρι σήμερα ν.3685/2008, ΦΕΚ 148/6-7-2008.

Για το ακαδημαϊκό έτος 2015-2016, προβλέπεται η εισαγωγή είκοσι τεσσάρων (24) φοιτητών/τριών.

Οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να επισκέπτονται για πληροφορίες και παραλαβή των εντύπων αίτησης και υπεύθυνης δήλωσης α) τη Γραμματεία του Τομέα Ψυχολογίας του Τμήματος Φ.Π.Ψ., Φιλοσοφική Σχολή, Παν/πολη Ζωγράφου, 5ο όρ. Κυψέλη 547 και β) την ιστοσελίδα του Τμήματος στη διεύθυνση: www.ppp.uoa.gr

Παράταση υποβολής αιτήσεων

Ενημέρωση 10/06/2015, εκ της Γραμματείας ΠΜΣ:

Παρατείνεται η προθεσμία υποβολής αιτήσεων για το Μεταπτυχιακό Πρόγραμμα Σπουδών του Τμήματος ΦΠΨ "Εφαρμοσμένη Ψυχολογία Παιδιού και Εφήβου" μέχρι και τις 24/6/2015.