Κεντρική σελίδα » Ανακοινώσεις και Εκδηλώσεις » Ανακοινώσεις » Φοιτητικά Θέματα » Προβολή Φοιτητικού Θέματος

Προβολή Φοιτητικού Θέματος

29.04.2014

Προκήρυξη Κοινού ΠΜΣ "Διδασκαλία ξένων γλωσσών στην Ευρώπη: εκπαίδευση στη γλωσσική και πολιτισμική διαφορετικότητα των σχολικών πληθυσμών"

Υποβολή αιτήσεων: μέχρι 9/5/2014

Προκήρυξη κοινού Προγράμματος Μεταπτυχιακών Σπουδών “Διδασκαλία ξένων γλωσσών στην Ευρώπη: εκπαίδευση στη γλωσσική και πολιτισμική διαφορετικότητα των σχολικών πληθυσμών” του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών και του Πανεπιστημίου της Αngers.

Το Τμήμα Γαλλικής Γλώσσας και Φιλολογίας του Πανεπιστημίου Αθηνών προκηρύσσει για το ακαδημαϊκό έτος 2014-15, δέκα (10) θέσεις φοίτησης στο κοινό ελληνογαλλικό Πρόγραμμα Μεταπτυχιακών Σπουδών (ΠΜΣ) “Διδασκαλία ξένων γλωσσών στην Ευρώπη: εκπαίδευση στη γλωσσική και πολιτισμική διαφορετικότητα των σχολικών πληθυσμών”.

Υποβολή αιτήσεων: μέχρι 9/5/2014.

Περισσότερες πληροφορίες είναι διαθέσιμες στον ιστότοπο του Τμήματος Γαλλικής Γλώσσας και Φιλολογίας www.frl.uoa.gr

Αφίσα