Κεντρική σελίδα » Ανακοινώσεις και Εκδηλώσεις » Ανακοινώσεις » Φοιτητικά Θέματα » Προβολή Φοιτητικού Θέματος

Προβολή Φοιτητικού Θέματος

27.05.2016

Προκήρυξη ΔΠΜΣ "Εκτίμηση και Διαχείριση Επαγγελματικού, Περιβαλλοντικού και Φαρμακευτικού Κινδύνου", ακ. έτους 2016-17

Υποβολή αιτήσεων: έως 15/7/2016

Η Ιατρική Σχολή και το Τμήμα Πολιτικής Επιστήμης και Δημόσιας Διοίκησης του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών, συνδιοργανώνουν και συλλειτουργούν Πρόγραμμα Μεταπτυχιακών Σπουδών (ΠΜΣ) σε συνεργασία με το Τμήμα Κοινωνικής Εργασίας του ΤΕΙ Κρήτης, το οποίο οδηγεί στην απόκτηση Μεταπτυχιακού Διπλώματος Ειδίκευσης (ΜΔΕ) στην «Εκτίμηση και Διαχείριση Επαγγελματικού, Περιβαλλοντικού και Φαρμακευτικού Κινδύνου». Τη διοίκηση του ΠΜΣ ασκεί η Ιατρική Σχολή του Πανεπιστημίου Αθηνών.

Η διάρκεια του ΠΜΣ για απόκτηση ΜΔΕ είναι τέσσερα. (4) εξάμηνα. Η διδασκαλία των μαθημάτων πραγματοποιείται κατά τα τρία πρώτα εξάμηνα ενώ η διπλωματική εργασία πραγματοποιείται κατά το τέταρτο εξάμηνο.

Για την απόκτηση ΜΔΕ γίνονται δεκτοί, κατόπιν επιλογής, απόφοιτοι των τμημάτων Ιατρικής, Οδοντιατρικής, Φαρμακευτικής, Βιολογίας, Επιστημών Υγείας, Χημείας, Χημικών Μηχανικών, Στατιστικής, Στατιστικής-Ασφαλιστικών και Αναλογιστικών Μελετών, Πολιτικής και Διοικητικής Επιστήμης ή αντιστοίχων Τμημάτων ομοταγών ιδρυμάτων της αλλοδαπής, των οποίων το δίπλωμα ή το πτυχίο έχει αναγνωρισθεί από το ΔΟΑΤΑΠ.

Aπό το τρέχον ακαδημαϊκό έτος θα υπάρχει η δυνατότητα παρακολούθησης του προγράμματος με την χρήση οπτικοακουστικών μέσων (εξ αποστάσεως).

Οι ενδιαφερόμενοι να παρακολουθήσουν το ΠΜΣ καλούνται να υποβάλουν αιτήσεις από 23/5/2016 έως και 15/07/2016, ώρες 10.00 π.μ. - 15.00 μ.μ.