Κεντρική σελίδα » Ανακοινώσεις και Εκδηλώσεις » Ανακοινώσεις » Φοιτητικά Θέματα » Προβολή Φοιτητικού Θέματος

Προβολή Φοιτητικού Θέματος

23.09.2015

Προκήρυξη θέσεων κατεύθυνσης "Οικονομικά, Διοικητικά και Πληροφοριακά Συστήματα Επιχειρήσεων", ακ. έτους 2015-16

ΠΜΣ "Εφαρμοσμένη Οικονομική και Χρηματοοικονομική"

ΠΜΣ «Εφαρμοσμένη Οικονομική και Χρηματοοικονομική»

Τμήμα Οικονομικών Επιστημών

Εθνικό και Καποδιστριακό Πανεπιστήμιο Αθηνών

Ανακοινώνεται η προκήρυξη θέσεων της κατεύθυνσης

«Οικονομικά, Διοικητικά και Πληροφοριακά Συστήματα Επιχειρήσεων»

του Π.Μ.Σ. «Εφαρμοσμένη Οικονομική και Χρηματοοικονομική» για το Ακαδημαϊκό Έτος 2015-2016.

Η κατεύθυνση παρέχει τον κορμό των μαθημάτων του ΜΒΑ (Master of Business Administration) και μαθήματα τεχνολογιών αιχμής στα Πληροφοριακά Συστήματα και την Επιστήμη Δεδομένων (data science) υποστηριζόμενα από εργαστήρια πληροφορικής.

Στους απόφοιτους μετά από ένα ισχυρό πρόγραμμα μαθημάτων διά ζώσης αλλά και διά χρήσεως τεχνολογιών και εργαστηριακής εκπαίδευσης, παρέχεται η γνώση για τη στελέχωση επιχειρήσεων, δημόσιων οργανισμών, τραπεζών και διεθνών οργανισμών, με κατάρτιση στη διοίκηση, τα πληροφοριακά συστήματα επιχειρήσεων και την επιστήμη διαχείρισης δεδομένων. Επίσης δίδεται η δυνατότητα να συνεχίσουν τις σπουδές τους σε διδακτορικό επίπεδο.

Η διάρκεια σπουδών είναι 18 μήνες.

Προθεσμία υποβολής αιτήσεων: 30 Σεπτεμβρίου 2015

Πληροφορίες στη Γραμματεία του ΠΜΣ: Ευριπίδου 14, 4ος όροφος