Κεντρική σελίδα » Ανακοινώσεις και Εκδηλώσεις » Ανακοινώσεις » Φοιτητικά Θέματα » Προβολή Φοιτητικού Θέματος

Προβολή Φοιτητικού Θέματος

19.06.2014

Πρακτική Άσκηση Ειδικού Πληροφορικής

Ευρωπαϊκό Κέντρο Αριστείας Jean Monnet

EΥΡΩΠΑΪΚΟ ΚΕΝΤΡΟ ΑΡΙΣΤΕΙΑΣ JEAN MONNET

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΓΙΑ ΠΡΑΚΤΙΚΗ ΑΣΚΗΣΗ (INTERNSHIP) ΕΙΔΙΚΟΥ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ

To Ευρωπαϊκό Κέντρο Αριστείας Jean Monnet προκηρύσσει 1 θέση πρακτικής άσκησης Ειδικού Πληροφορικής διάρκειας 3 μηνών (15 Σεπτεμβρίου – 15 Δεκεμβρίου 2014) με δυνατότητα ανανέωσης.

Καθήκοντα:

• Ενημέρωση της ιστοσελίδας του Ευρωπαϊκού Κέντρου Αριστείας Jean Monnet
  • Διαμόρφωση φωτογραφιών
  • Επεξεργασία video για την ιστοσελίδα του Κέντρου
  • Παροχή τεχνικής βοήθειας σε θέματα πληροφορικής
  • Απαραίτητη η παρουσία στο Κέντρο 10 ώρες την εβδομάδα
  • Δυνατότητα παροχής απομακρυσμένης εργασίας και υποστήριξης

Απαραίτητα προσόντα:

• Τίτλος Σπουδών Πληροφορικής ή συναφούς αντικειμένου (γίνονται δεκτοί και οι επί πτυχίω φοιτητές/σπουδαστές ΙΕΚ κλπ)
  • Άριστη γνώση διαχείρισης και υποστήριξης Η/Υ, εφαρμογών internet, καλή γνώση html, άριστη διαχείριση CMS (Joomla και TYPO3 απαραίτητα), γνώσεις διαχείρισης δικτύων, δικτυακών συσκευών κλπ
  • Καλή γνώση της αγγλικής γλώσσας
  • Εμπειρία σε παρόμοια θέση θα συνεκτιμηθεί

Στο τέλος της τρίμηνης πρακτικής άσκησης, χορηγείται βεβαίωση προϋπηρεσίας.

Οι θέσεις πρακτικής άσκησης είναι άμισθες.

Για την υποβολή υποψηφιοτήτων είναι απαραίτητη η αποστολή αναλυτικού βιογραφικού σημειώματος συνοδευόμενου από την αίτηση συμμετοχής (βλ. παρακάτω). Οι αιτήσεις υποβάλλονται ηλεκτρονικά στην ηλεκτρονική διεύθυνση: jmcenter-athens[at]pspa.uoa[dot]gr μέχρι και την Τρίτη 15/7/2014.

Προκήρυξη και αίτηση συμμετοχής