Κεντρική σελίδα » Ανακοινώσεις και Εκδηλώσεις » Ανακοινώσεις » Φοιτητικά Θέματα » Προβολή Φοιτητικού Θέματος

Προβολή Φοιτητικού Θέματος

10.10.2013

Kάλεσμα Πρωτοετών Φοιτητών Τμήματος Βιολογίας

τo Σάββατο, 12 Οκτωβρίου 2013, ώρα 12.00, στο αμφιθέατρο ΦΜ1 (είσοδος από Σχολή Θετικών Επιστημών).

KAΛΕΣΜΑ ΠΡΩΤΟΕΤΩΝ ΦΟΙΤΗΤΩΝ ΤΜΗΜΑΤΟΣ ΒΙΟΛΟΓΙΑΣ

Συνάδελφοι,

ο Σεπτέμβρης που πέρασε ήταν σαφώς διαφορετικός απ’ ότι τον είχατε φανταστεί. Χωρίς εγγραφές, χωρίς πρώτα μαθήματα και γεμάτα αμφιθέατρα. Το τμήμα Βιολογίας τελεί υπό κατάληψη με απόφαση της Γενικής Συνέλευσης του Φοιτητικού Συλλόγου, στα πλαίσια μιας προσπάθειας για στήριξη της απεργίας διοικητικών υπαλλήλων του ΕΚΠΑ αλλά και  διεκδίκησης ενός δημόσιου και δωρεάν Πανεπιστημίου για όλους.  Σε αυτές τις συνθήκες, η Συντονιστική Επιτροπή Κατάληψης του Τμήματος Βιολογίας και οι εργαζόμενοι που βρίσκονται σε απεργία, καλούν τους πρωτοετείς φοιτητές και τους γονείς τους σε συζήτηση με θέμα : « Γιατί είναι κλειστά τα Πανεπιστήμια» , το Σάββατο 12/10 στις 12:00 στο αμφιθέατρο ΦΜ1 (είσοδος από Σχολή Θετικών Επιστημών).

Σύλλογος Φοιτητών Τμήματος Βιολογίας