Κεντρική σελίδα » Ανακοινώσεις και Εκδηλώσεις » Ανακοινώσεις » Φοιτητικά Θέματα » Προβολή Φοιτητικού Θέματος

Προβολή Φοιτητικού Θέματος

25.01.2016

20 υποτροφίες δωρεάν συμμετοχής στο Εκπαιδευτικό Πρόγραμμα «Σύγχρονες Τάσεις του Τουρισμού στην ΕΕ και την Ελλάδα»

Υποβολή αιτήσεων: μέχρι τη Δευτέρα 8 Φεβρουαρίου 2016

To Ευρωπαϊκό Κέντρο Αριστείας Jean Monnet του Πανεπιστημίου Αθηνών διοργανώνει Εκπαιδευτικό Πρόγραμμα στον Τουρισμό με θέμα «Σύγχρονες Τάσεις του Τουρισμού στην ΕΕ και την Ελλάδα» και προκηρύσσει α) 20 υποτροφίες δωρεάν συμμετοχής σε αυτό και β) 40 θέσεις συμμετεχόντων με δίδακτρα.

Το πρόγραμμα απευθύνεται σε πτυχιούχους (ή φοιτητές) ΑΕΙ και ΤΕΙ όλων των επιστημονικών κατευθύνσεων, σε επαγγελματίες / εργαζόμενους που θέλουν να επεκτείνουν την επαγγελματική τους κατάρτιση στον Τουρισμό, αλλά και κάθε ενδιαφερόμενο.

Η επιλογή των συμμετεχόντων γίνεται μετά από αξιολόγηση της αίτησης υποψηφιότητάς τους με βάση συνδυασμό κοινωνικών κριτηρίων και αριστείας. Σε περίπτωση ισόβαθμων αιτήσεων, θα ληφθεί υπ’όψιν και η σειρά υποβολής της αίτησης.

Το πρόγραμμα πραγματοποιείται στο πλαίσιο του Ευρωπαϊκού Έργου «Ευρωπαϊκή Διακυβέρνηση σε τομείς-κλειδιά για την ανάκαμψη της Ελλάδας: αγροτική παραγωγή, τουρισμός, θαλάσσια πολιτική», το οποίο συγχρηματοδοτείται από την Ευρωπαϊκή Επιτροπή και το Πανεπιστήμιο Αθηνών. Επιστημονικός Υπεύθυνος του Έργου είναι ο Καθηγητής Γιάννης Βαληνάκης, Πρόεδρος του Ευρωπαϊκού Κέντρου Αριστείας Jean Monnet του Πανεπιστημίου Αθηνών.